В Росії померла найстаріша правозахисниця

Людмила Алексєєва Копирайт изображения Getty Images

Російська правозахисниця, членкиня ради з прав людини при президенті Росії Людмила Алексєєва померла у віці 91 року, повідомила прес-служба цієї організації.

"Сьогодні в Москві на 92-му році життя померла найстаріша російська правозахисниця Людмила Михайлівна Алексєєва, член Ради при президенті Російської Федерації з розвитку громадянського суспільства і прав людини, голова Московської Гельсінкської Групи", - йдеться у повідомленні.

"Це страшна втрата для всього правозахисного руху Росії", - повідомив очільник ради Михайло Федотов.

Пані Алексєєва померла в лікарні в "палаті, яку дуже любила".

Дату і місце прощання з правозахисницею поки не повідомили.

Людмила Алексєєва народилася 20 липня 1927 року. Правозахисною діяльністю зайнялася в 1966 році, коли брала участь в акції протесту проти арешту письменників Андрія Синявського і Юлія Даніеля, які друкували свої книги за кордоном.

Пані Алексєєва стала одним з ініціаторів надання матеріальної допомоги політичним в'язням та їхнім родинам. У 1977 році його змушена була емігрувати і переїхала до США.

До Росії Алексєєва повернулася 1993 року, через три роки очолила найстарішу правозахисну організацію - Московську Гельсінську групу. За правозахисну діяльність Людмила Алексєєва отримала французький орден Почесного легіону, премію імені Андрія Сахарова, орден "За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина" та інші нагороди.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему