Смертельне цунамі в Індонезії: понад 200 загиблих та сотні поранених

Цунамі

Автор фото, Getty Images

Щонайменше 220 людини загинули та 843 отримали поранення через цунамі в Індонезії на узбережжі Зондської протоки. Про це повідомляють індонезійські чиновники.

Агентство з ліквідації наслідків стихійного лиха країни стверджує, що зруйновані сотні будівель. Причиною цунамі, яке сталося у суботу увечері, могли стати підводні зсуви, пов'язані з виверженням вулкана Анак-Кракатау.

За даними влади, кількість жертв, імовірно, зросте. Попередження про цунамі не було.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Кількість жертв цунамі перевищує 200 людей

В соціальних мережах поширили відео, на якому хвиля врізається в пляжний тент, під яким виступала місцева рок-група Seventeen, і музикантів хвилею зносить зі сцени.

Пізніше вокаліст групи опублікував в Instagram відео, де сказав, що загинули басист, гітарист та гастрольний менеджер групи, а два інших учасники групи та його дружина зникли.

Найбільше постраждав від цунамі округ Пандегланг в провінції Бантен, куди входять національний парк Уджунг-Кулон та популярні курорти, пояснили у відомстві з надзвичайних ситуацій.

Що стало причиною цунамі?

Рятувальники зараз перевіряють версію про те, що причиною цунамі могло стати виверження Анак-Кракатау.

Вулкан Анак-Кракатау ( "Дитя Кракатау") виявляв особливу активність з червня 2018 року, час від часу викидаючи в атмосферу величезні стовпи попелу, а іноді і так звані вулканічні бомби - скупчення лави, що вилітають з жерла вулкану під час виверження.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Так Анак-Кракатау виглядав у липні цього року

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Анак-Кракатау виник в 1928 році в кальдері Кракатау - вулканічного острова, який зник після величезного виверження в 1883 році.

Спочатку Анак-Кракатау був підводним вулканом, але постійні виверження лави привели до виникнення нового острова, висота якого сягає 300 метрів над рівнем моря.

Анак-Кракатау з самого початку свого виникнення відрізнявся підвищеною вулканічною активністю - виверження відбувалися раз на два або три роки.

Коли сталося виверження вулкана Кракатау 27 серпня 1883 року, стовп попелу сягнув 20 кілометрів, а звуки виверження було чути від Австралії до Маврикія, в 4,5 тис. кілометрах від острова.

Тоді вся сусідня місцевість залишалася в темряві понад дві доби, а погодні умови по всьому світу змінилися на найближчі кілька років.

У вересні 2018 року приблизно дві тисячі людей загинули на острові Сулавесі, коли в результаті землетрусу цунамі зруйнувало місто Палу на цьому острові. Воно завдало удару по місту майже відразу після того, як місцева влада відкликала попередження про загрозу.

Автор фото, OYSTEIN LUND ANDERSEN

Підпис до фото,

Це фото Анак-Кракатау зробив норвезький фотограф Ойстейн Лунд Андерсен у суботу

Загалом в Індонезії часто відбуваються землетруси.

Кракатау входить до списку вулканів, які розташовані у Тихоокеанському вулканічному вогняному кільці - зоні з інтенсивною вулканічною та сейсмічною активністю.

Виверження Анак-Кракатау почалося в кінці вересня.

Рекомендація МЗС України

Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ закликав українців утриматися від відвідання територій, які постраждали від стихії.

Хто опинився в зоні лиха, мають неухильно дотримуватися вказівок місцевої влади й рятувальних служб щодо заходів безпеки.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Лікарні у зоні лиха зараз переповнені пораненими

"Рекомендуємо при першій можливості повідомити про себе посольство України в Республіці Індонезія ", - йдеться в повідомленні дипломатів на сторінці у Facebook.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.