Погода: ДСНС попереджає про хуртовини та ожеледицю

Жінка

Автор фото, UNIAN

Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про погіршення погодних умов в Україні 25 грудня через хуртовини та ожеледицю.

"Погодні умови можуть зумовити часткове порушення руху транспорту на автомобільних дорогах та вулицях, а також ускладнюватимуть роботу органів комунального господарства", - йдеться в повідомленні рятувальників.

З посиланням на дані УкрГідрометцентру ДСНС повідомляє, що 25 грудня в Україні спостерігатимуться пориви вітру 15-20 м/с, в Приазов'ї місцями 25-28 м/с.

Також у вівторок очікують на хуртовини (окрім західних областей), а на дорогах ожеледиця.

У Кіровоградській, Черкаській, вночі місцями сильний сніг; у Дніпропетровській, вночі місцями й в Миколаївській областях сильний мокрий сніг та дощ, налипання мокрого снігу, ожеледь.

У Полтавській, вночі та вранці в Кіровоградській та Черкаській областях місцями ожеледь та налипання мокрого снігу.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Рятувальники попереджають, що складні погодні умови можуть позначитись на роботі комунальних служб

У Києві 25 грудня помірний сніг, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини; на дорогах ожеледиця. Приріст снігового покриву 5-10 см. До кінця доби 25 грудня налипання мокрого снігу.

26-27 грудня в Україні часом сніг, місцями пориви вітру 15-20 м/с, температура у середу вночі -4-10 градусів.

Також рятувальники попереджають про значну небезпеку сходження лавин на високогiр'ї та середньогiр'ї центральної та схiдної частини Закарпатської областi у зв'язку з продовженням снiгопаду.

В гiрських районах центральної та схiдної частини областi iснує загроза зсувiв снiгу на дороги.

25-26 грудня у високогір'ї Iвано-Франкiвської області зберігається значна небезпека лавин.

Наслідки негоди

Автор фото, UNIAN

ДСНС повідомляє, що в ніч на 25 грудня внаслідок ускладнення погодних умов (дощ, місцями мокрий сніг та пориви вітру) через спрацювання автоматичної системи захисту лінії електропередач "знеструмлено 128 населених пунктів у восьми областях".

Електропостачання відсутнє у таких областях: Дніпропетровська - 46 населених пунктів, Кіровоградська - 43, Миколаївська - 16, Чернівецька - 8, Київська - 6, Черкаська - 5, Запорізька - 2 та Чернігівська - 2.

Для забезпечення проїзду на дорогах залучено 2181 людина та 1600 одиниць техніки.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.