Україна запровадила санкції проти російських компаній, бізнесменів та політиків

Прапори

Автор фото, UNIAN

Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції проти російських фізичних та юридичних осіб, які підтримували чи сприяли агресивним діям проти України.

"Вирішено підтримати запровадження санкцій, насамперед, щодо юридичних та фізичних осіб - російських компаній, бізнесменів, політиків та депутатів, працівників силових структур, які активно підтримували чи сприяли агресивним діям проти України", - йдеться в повідомленні на сайті.

На початку засідання РНБО в середу президент України Петро Порошенко заявив, що РНБО розширить санкційний список депутатами російської Державної Думи з фракцій "Єдина Росія" і "ЛДПР".

РНБО застосувала санкції проти військових, суддів та правоохоронців, причетних до захоплення українських моряків у Керченській протоці 25 листопада і їх подальшого утримання.

Також "запроваджено обмежувальні заходи проти організаторів так званих "виборів" на окупованих територіях Донецької та Луганської областей".

При цьому точний перелік фізичних і юридичних осіб, які потрапили до санкційного списку не наводиться.

Важливо, що рішення РНБО вводиться в дію указом президента України.

Кордони

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Посилений контроль громадян Росії на кордоні з Україною залишиться і надалі

Рада нацбезпеки рекомендувала Державній прикордонній службі продовжити посилену охорону кордону з Росією і після завершення режиму воєнного стану, та "здійснювати посилений контроль громадян Росії, що перетинають кордон України".

В повідомленні РНБО зазначено, що в областях, де було введено воєнний стан, злочинів скоротилася в середньому на 30% і вдалося вилучити велику кількість незареєстрованої зброї та вибухових пристроїв.

Для забезпечення громадського порядку силові відомства "продовжать несення служби у посиленому режимі".

Оборонне замовлення

РНБО затвердила основні показники Державного оборонного замовлення на 2019-2021 роки.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

У 2019 році особливу увагу приділять розробці комплексу крилатих ракет для знищення морських цілей

"У 2019 році буде завершено ряд пріоритетних проектів зі створення ракетної та ракетно-реактивної зброї", - наводить прес-служба слова секретаря РНБО Олександра Турчинова

За його словами, насамперед це стосується ракет зі збільшеною дальністю ураження, комплексу крилатих ракет наземного базування для знищення морських цілей.

У 2019 році планують фінансувати розробки озброєння і військової техніки, важкої гаубичної артилерії, засобів протиповітряної оборони та зв'язку, бронетанкової техніки, розширити виробництво боєприпасів та снарядів.

При цьому вся нова зброя та військова техніка мають відповідати стандартам НАТО.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.