Американець став першим, хто самотужки перетнув Антарктиду

Колін О'Брейді

Автор фото, COLIN O'BRADY

Підпис до фото,

Колін О'Брейді детально розповідав про свою подорож в Instagram

Американець став першою людиною, яка самотужки перетнула Антарктиду, випередивши британця у цих епічних "крижаних перегонах".

33-річний Колін О'Брейді і 49-річний капітан британської армії Луїс Радд стартували окремо 3 листопада.

Разом із собою чоловіки тягнули сани зі спорядженням і провіантом вагою 170 кілограмів.

Пан О'Брейді першим досяг фінішної межі - льодовика Росс. Йому знадобилося 54 дні, щоб перетнути крижаний континент, подолавши майже 1500 км без сторонньої допомоги. Луїс Радд відстав від нього приблизно на два дні шляху.

Колін О'Брейді професійний спортсмен, він регулярно розповідає про свої досягнення в соціальних мережах.

В один з найскладніших днів подорожі чоловік розповів ВВС про те, як почувається.

"Я втомився, хлопче. Я виснажений, але щодня потроху прямую до своєї мети", - повідомив він через супутниковий зв'язок 20 грудня, на 47-мий день своєї мандрівки. Коліну довелося розбити намет просто посеред снігової бурі і криги.

"Я тягнув сани вагою майже 170 кілограмів протягом 12-13 годин на день через найхолодніше і найсуворіше місце на планеті", - сказав він, додавши, що настільки схуд, що з руки постійно спадав наручний годинник, і він "боявся" дивитися на своє тіло без одягу.

"Крижані перегони"

Чоловіки стартували з шельфового льодовика Фільхнера-Ронне.

Лише за кілька днів до цього вони вперше зустрілися в барі готелю в Чилі і домовилися перетворити свої спроби перетнути континент без сторонньої допомоги на офіційне змагання.

Обидва мають дуже різне минуле.

2008 року під час відпустки у Таїланді Колін О'Брейді отримав важкі опіки - з площею ураження до 25% поверхні тіла. Провідні лікарі казали, що він, можливо, вже ніколи не зможе нормально ходити.

Та він одужав і навіть продовжував брати участь у змаганнях з тріатлону. А потім підкорив сім найвищих вершин континентів, на лижах дістався Північного і Південного полюсів і піднявся на найвищу точку в кожному штаті США.

Автор фото, COLIN O'BRADY

Підпис до фото,

Колін О'Брейді носив стрічку на обличчі, аби уникнути обмороження

Впродовж переходу він постійно писав слова натхнення в Instagram, і через супутниковий зв'язок щоночі відповідав на запитання одного з тисяч студентів, які слідкували за його сольною експедицією.

Луїс Радд, батько трьох дітей, отримав відпустку в армії, для того, щоб підготуватись до спроби здійснити перехід.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Заструги - хвилеподібні снігові хребти, які надзвичайно важко подолати

Випробувати себе він вирішив після смерті свого друга і колеги Генрі Ворслі, який загинув, також намагаючись підкорити льодовий континент.

Ворслі не дійшов лише 30 кілометрів до фінішу.

Автор фото, BRITISH ARMY

Підпис до фото,

Капітан Луїс Радд присвятив армії 33 роки

Високо, сухо і холодно

Антарктида - найхолодніший, найвітряніший, найвищий і найсухіший материк на планеті.

Низька температура виморожує вологу, перетворюючи ці землі на пустелю.

Крім того, Антарктида - найвищий континент Землі. Поверхня материка вкрита крижаним панциром, середня висота якого складає 2 тисячі метрів.

Коли в Антарктиді період полярного дня - сонце світить 24 години на добу. За словами Коліна О'Брейді, "це дезорієнтує, але допомагає", оскільки дозволяє заряджати сонячні батареї.

За домовленістю, чоловіки мали нести з собою весь провіант, які вони споживатимуть протягом подорожі. А це практично неможливе завдання з огляду на рівень енергетичного навантаження і необхідності кип'ятити лід і сніг, аби отримати питну воду.

Мандрівники час від часу бачили один одного у вигляді плям на горизонті. І це були єдині форми життя, які зустрічалися на їхньому шляху.

Колін О'Брейді каже, що бачив деякі "ознаки життя" полярних наукових станцій, але йому заборонялося приймати будь-яку допомогу, яка б перешкодила йому досягти своєї мети самотужки.

Автор фото, COLIN O'BRADY

Підпис до фото,

Колін О'Брейді їсть свою ранкову вівсянку в умовах абсолютної мерзлоти

Перед тим, як лягти спати, мандрівники пакували весь вологий одяг у спальні мішки, щоб висушити його теплом свого тіла.

Незабаром вони знову спатимуть у своїх ліжках, озираючись на вже скорені вершини і мріючи про наступні, на перший погляд неможливі, цілі.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.