Німецька армія може почати набір на службу громадян інших країн ЄС

Німецький солдат

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Німеччина планує збільшувати оборонні видатки у наступні роки

Через сім років після того, як Німеччина відмовилася від обов'язкового призову на військову службу, в німецькій армії розглядають можливість заповнення вакантних позицій в бундесвері професіоналами з інших країн ЄС.

Генеральний інспектор армії Ебергард Цорн заявив, що армії треба "роздивлятися по всім напрямкам під час нестачі кваліфікованих кадрів", таких як лікарі та ІТ-спеціалісти.

Німецька армія опинилася у скрутному становищі через роки недостатнього фінансування.

До 2025 року Німеччина планує збільшити кількість військових на 25 тисяч бійців.

Країна також пообіцяла збільшити свій оборонний бюджет з 1,2% до 1,5% від ВВП до 2024 року, зіткнувшись з критикою з боку президента США Дональда Трампа - через невиконання цілей НАТО щодо оборонного бюджету у 2% від ВВП.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн заявила в інтерв'ю в четвер, що зараз в армії зайняті 182 тисячі військовослужбовців, і ця кількість збільшилася на 6,5 тис. за два роки. Протягом семи років їхня кількість має досягти 203 тисяч.

Вона додала, що 12% військовослужбовців - жінки. Також, один з трьох кандидатів, що претендують на офіцерські звання - жінки.

Як пропонують змінити бундесвер?

Генерал Цорн повідомив медіагрупі Funke, що "звичайно, бундесверу потрібен персонал", і армія має шукати "нове покоління", але громадяни ЄС в уніформі будуть "опцією" тільки для спеціальних галузей.

Журналісти зазначають, що уряд вже консультувався з партнерами з ЄС і що більшість з них відреагували обережно, особливо у Східній Європі.

Згідно з німецьким законодавством, в бундесвері мають служити лише громадяни Німеччини.

Водночас парламентський комісар зі збройних сил Ганс-Пітер Бартелс зазначив, що набір на службу громадян ЄС є нормальним процесом, оскільки багато військових вже зараз мають подвійне громадянство або міграційне походження.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Німецька армія зіткнулася з нестачаю кадрів та готовою для ведення бойових дій військової техніки

Згідно з інформацією медіагрупи Funke, вже зараз приблизно 900 громадян інших країн ЄС займають цивільні посади у німецькій армії.

Минулого місяця Велика Британія оголосила, що більше іноземних громадян зможе приєднатися до британських збройних сил, аби зменшити нестачу кадрів у сухопутних, військово-морських та військово-повітряних силах, що сягнула 8200 військовослужбовців.

З якими проблемами зіткнулася німецька армія?

Німеччина планує мати 70% своїх озброєнь у стані бойової готовності у будь-який час, проте останні доповіді показують, що країна зіткнулася з труднощами в оборонній сфері:

  • Тільки близько третини з 97 новостворених танків, винищувачів та гелікоптерів були готові до бойових дій, повідомляла газета Die Zeit у жовтні
  • Жоден з підводних човнів або великих транспортних літаків не було доступні для розгортання наприкінці минулого року
  • У цьому ж звіті зазначалося, що винищувачі, танки, гелікоптери та кораблі перебували в "дуже поганому" стані
  • Близько 21 тисяч позицій в армії залишаються вакантними, повідомляє Deutsche Welle

Як нестача фінансування бундесверу вплинула на Меркель

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

У листопаді літак канцлерки Меркель, який летів до Аргентини, мусив приземлитися у Кельні через технічний збій

У листопаді канцлерці Ангелі Меркель довелося летіти на саміт G20 в Аргентині пасажирським літаком через технічну аварію, що сталася з одним із двох літаків бундесверу, які вона використовує.

Літак канцлерки втратив радіозв'язок під час польоту над Нідерландами 29 листопада і мусив приземлитися в Кельні.

Згідно з конфіденційним звітом, який процитував Der Spiegel, у технічному збої звинуватили компанію Lufthansa.

Пані фон дер Ляєн повідомила, що планується закупівля одного чи двох нових літаків, які обслуговуватимуть великі відстані, оскільки двох існуючих літаків, якими користуються вже 18 та 19 років відповідно, не вистачає.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.