Зворотний бік Місяця: китайський зонд надіслав перші панорамні фото

Панорамне фото місяця Копирайт изображения CLEP
Image caption Циліндрична проекція кратера Карман, знята камерою китайського зонда

Китайське космічне агентство оприлюднило перший панорамний знімок місячної поверхні, який зняв їхній зонд місії "Чан'е-4" (Chang'e-4) на зворотному боці Місяця.

На фотографії частково видно посадковий модуль і місяцехід, який зараз досліджує кратер Карман.

Місяцехід і модуль також сфотографували один одного на поверхні Місяця.

Модуль Копирайт изображения CLEP
Image caption Фотографія посадкового модуля, яку зробив місяцехід

Місія "Чан'е-4" стала першою спробою сісти на боці Місяця, який не видно з Землі.

Місяцехід Копирайт изображения CLEP
Image caption Місяцехід, фотографію якого зробив китайський модуль

Місяцехід щойно прокинувся від "періоду сну".

Апарат відправили в цей режим після посадки як пересторогу через високі температури, оскільки Сонце піднялося в найвищу точку над місцем посадки.

Очікувалося, що температура сягне близько 200 градусів за Цельсієм. Проте, як повідомили представники Китайської програми дослідження Місяця (CLEP), місяцехід "Юту-2", зонд і супутник, через який передається інформація, перебувають у "стабільному стані".

Фото місяця Копирайт изображения CLEP
Image caption Азимутальна проекція місця посадки на Місяці, знята китайським зондом

"Дослідники завершили попередній аналіз топографії місячної поверхні навколо місця посадки на основі знімку, який зробила камера апарату", - заявили представники програми після оприлюднення знімків.

На відміну від попередніх знімків, які надіслав зонд, китайські дослідники застосували до панорамних фото корекцію кольору, щоб все виглядало так, як це побачили б на місці посадки люди.

Як помітили користувачі інтернету, на необроблених знімках місячний ландшафт мав червонуватий колір, що відрізняється від сірих знімків поверхні, які надсилали попередні місії.

Місяцехід на місяці Копирайт изображения CLEP
Image caption На нередагованих фотографіях місячна поверхня має червонуватий відтінок. Нові знімки відкореговано

Професор Дейв Ротері з Відкритого університету в Мілтон-Кінз, що в Англії, пояснив у статті на Conservationist, що поверхня Місяця на знімках має червоний відтінок, оскільки датчики, які застосовуються, більш чутливі до червоного, аніж до синього чи зеленого".

Схема посадок на місяці

Зонд "Чан'е-4" запустили 7 грудня. Він сів на зворотному боці Місяця 3 січня. Це перша місія, яка досліджує невидимий із Землі бік Місяця.

Завдяки явищу, що має назву "синхронне обертання", з Землі ми можемо бачити лише один бік Місяця. Це відбувається, тому що час, який потрібен Місяцю для обертання навколо своєї осі, дорівнює часу одного обертання навколо Землі.

Цей бік Місяця дуже відрізняється на вигляд від того, який нам видно. Кора на зворотному боці більш товста і на ньому більше кратерів.

Китайський модуль та місяцехід мають інструменти для аналізу геології недосліджених ділянок.

Як повідомило видання Space News, 12 січня місяцехід відправлять у режим сну. Тоді на Місяці розпочнеться ніч, і температура може впасти до близько 180 градусів нижче нуля за Цельсієм.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

...

Також на цю тему

Новини на цю ж тему