Рудольф Гесс: ДНК-тест спростував конспірологічну теорію про соратника Гітлера

Рудольф Гесс, 1937 рік Копирайт изображения Getty Images
Image caption Рудольф Гесс, 1937 рік

Прибічники популярної конспірологічної теорії вважають, що соратника Адольфа Гітлера Рудольфа Гесса в часи Другої світової війни замінили на його двійника.

Проте результати ДНК-дослідження нарешті змогли спростувати цю версію.

Австрійські вчені дійшли висновку, що людина, яка відбувала покарання у берлінській в'язниці Шпандау, - це дійсно Рудольф Гесс, який у період з 1933 по 1941 рік обіймав посаду замісника фюрера в НСДАП.

10 травня 1941 року Гесс без відома вищого керівництва наодинці вилетів до Великої Британії, аби, як вважається, вмовити британців піти на мир з Німеччиною. Його спіймали і затримали. У 1946 році під час Нюрнберзького процесу його засудили до довічного ув'язнення.

У 1987 році Гесса знайшли мертвим у берлінській в'язниці: він вчинив самогубство у віці 93 років.

Прихильники конспірологічної теорії вважають, що насправді покарання у в'язниці відбував двійник Гесса.

Один з головних прибічників такої версії - тюремний лікар Гесса Х'ю Томас. Він зауважував, що чоловік зі Шпандау і Рудольф Гесс мали суттєві фізичні відмінності. Теорія підкріплювалася й тим, що ув'язнений впродовж багатьох років відмовлявся бачитися зі своїми родичами.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Рудольф Гесс поруч з Адольфом Гітлером

Австрійським дослідникам із Зальцбурзького університету вдалося знайти дальнього родича Гесса і взяти його зразок ДНК.

Його порівняли зі зразками крові, які в ув'язненого в Шпандау брали у 1982 році. Тест показав майже 100-відсоткове співпадіння.

Рудольф Гесс вважається одним з головних соратників Адольфа Гітлера. Він приєднався до НСДАП у 1920 році, брав участь у "Пивному путчі", разом з Гітлером відбував покарання у Ландсберзькій в'язниці і асистував йому в написанні книги "Майн Кампф".

У 1933 році, після приходу нацистів до влади в Німеччині, Гесс був призначений замісником Гітлера в НСДАП. У 1939 Гітлер призначив Гесса своїм другим наступником після Германа Герінга.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему