Екс-прем'єра Шотландії Алекса Салмонда арештували

Алекс Салмонд Копирайт изображения Getty Images

Британська поліція арештувала колишнього лідера шотландських націоналістів Алекса Салмонда, який був прем'єр-міністром Шотландії з 2007 по 2014 рік.

Пан Салмонд був лідером шотландських націоналістів у 1990-2000 та 2004-2014 роках. Саме за його пропозицією в Шотландії у вересні 2014 року пройшов референдум про незалежність.

Прихильники незалежності на ньому програли - 55,3% виборців проголосували проти незалежності, пан Салмонд пішов у відставку. У листопаді 2017 року він почав вести власне телешоу The Alex Salmond Show на російському каналі RT.

Поліція поки що не повідомляє, за якими звинуваченнями заарештовано політика.

Повідомляється, що Алекс Салмонд з'явиться в суді в четвер.

У серпні минулого року поліція Шотландії повідомила, що його звинуватили в насильницьких діях сексуального характеру відносно двох співробітників адміністрації.

Поліція Шотландії тоді відмовилася відповідати на питання, чи проводить кримінальне розслідування.

Салмонд назвав звинувачення сміховинними та у відповідь подав до суду на уряд.

За даними видання Daily Record, звинувачення стосуються інцидентів, що сталися у грудні 2013 року, коли Салмонд ще обіймав посаду голови уряду Шотландії. За даними видання, звинувачення проти нього висунули двоє співробітників (їх стать не уточнюється) офіційної резиденції прем'єр-міністра Шотландії в Единбурзі.

Скарги з'явилися в січні 2018 року - через п'ять років після інцидентів.

Ця новина оновлюється

Також на цю тему

Новини на цю ж тему