Тимошенко і відео з Коельйо: версія штабу кандидатки

Пауло Коельйо Копирайт изображения Getty Images
Image caption Пауло Коельйо заявив, що ніколи не підтримував Тимошенко на виборах

У прес-службі Юлії Тимошенко пояснили, що інтерв'ю з письменником Пауло Коельйо, показане у фільмі під час з'їзду ВО "Батьківщина", було знято у 2010 році, а сам фільм був біографічним, а не агітаційним.

У вівторок, 22 січня, під час з'їзду партії глядачам показали фільм, в одному з уривків якого Коельйо схвально висловлюється про Тимошенко.

Після цього бразильський письменник заявив, що ніколи не підтримував кандидатуру Юлії Тимошенко на президентських виборах. Про це він написав у своєму Twitter.

"Я ніколи не записував жодних повідомлень з підтримкою її кандидатури. Навіть якщо вона подобається мені як людина, українська політика - це не моя справа", - заявив Коельйо.

Якщо вірити перекладу інтерв'ю письменника, продемонстрованому у фільмі, то Коельйо каже, що двічі зустрічався з Тимошенко і вважає її харизматичною людиною, яка "здатна керувати країною".

Це увійшло до фільму, в якому про Тимошенко також схвально висловлюються Леонід Кравчук, екс-президент Польщі Александр Квасневський і екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.

Версія штабу Тимошенко

Після твіту Пауло Коельйо у прес-службі Юлії Тимошенко заявили, що показаний на з'їзді фільм "був зроблений і позиціонувався саме як біографічний, і аж ніяк не агітаційний".

До стрічки увійшли як сучасне відео, так і архівні кадри, повідомили у прес-службі.

Там пояснили, що у стрічці члени родини та відомі люди діляться своїми спогадами та враженнями про Юлію Тимошенко, зокрема і Пауло Коельйо.

Як стверджує прес-служба, інтерв'ю з письменником записав хорватський режисер Яков Седлар у 2010 році в Женеві, Швейцарія, де мешкає пан Коельйо.

Того року режисер зняв присвячену Юлії Тимошенко стрічку "Юля". Він надав відзняті до фільму відеоматеріали та права на них партії "Батьківщина", повідомили в прес-службі.

Так кажуть, що Пауло Коельйо знав, що відзняте відео використають в документальному фільмі про Юлію Тимошенко.

Реакція соцмереж

Користувачі Facebook на "підтримку, якої не було", як і можна було очікувати, відреагували жартами.

Зокрема висували пропозиції щодо того, хто ще міг таким же чином "підтримати" кандидатуру Юлії Тимошенко.

Згадали й Святослава Вакарчука, який напередодні натякнув, що може піти в політику.


Під час з'їзду ВО "Батьківщина", який 22 січня відбувся в Палаці спорту, Тимошенко висунули кандидатом в президенти. Вже наступного дня вона подала необхідні документи до ЦВК.

"Я йду в президенти, щоб Україна не втратила ще 5 років", - заявила Тимошенко під час виступу на з'їзді.

Копирайт изображения Уніан

За результатами опитування, яке на початку грудня провів Київський міжнародний інститут соціології , Тимошенко є лідером президентських перегонів: за неї готові проголосувати 11% респондентів (далі йдуть Володимир Зеленський - 8,2% і Петро Порошенко - 6,5%).

За підрахунками соціологічної групи "Рейтинг", станом на кінець грудня Тимошенко підтримували 21% опитаних. Віддати свій голос за Володимира Зеленського були готові 13%, за Петра Порошенко - 11%.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему