Зеленський вийшов на перше місце в президентському рейтингу

Порошенко

Володимир Зеленський має найбільшу підтримку серед кандидатів у президенти. Про це йдеться у свіжому дослідженні соціологічної групи "Рейтинг".

Опитування проводилося з 16 по 24 січня в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської області. Вибірка - 6 000 респондентів. Похибка не перевищує 1,3%, кажуть автори дослідження.

На першій сходинці у президентському рейтингу - Володимир Зеленський. У першому турі за нього готові проголосувати 19% виборців. Друге і третє місце - за Юлією Тимошенко (18,2% голосів) і Петром Порошенком (15,1%).

На кілька годин пізніше з'явилося ще одне опитування - спільне дослідження КМІС, СОЦІС та Центру Разумкова. За ним, Петро Порошенко з мінімальним відривом вийшов на друге місце, випередивши Юлію Тимошенко на 0,2%. Перше місце у цьому рейтингу так само посідає Володимир Зеленський із 15,9%.

Якщо буде другий тур

За опитуванням "Рейтингу", у разі проведення другого туру виборів, лідерка ВО "Батьківщина" має кращі шанси проти Петра Порошенка (27% і 18%) і Юрія Бойка (28% і 18%).

Водночас у разі протистояння з Володимиром Зеленським Тимошенко має 24%, тоді як лідер Студії "95 квартал" - 29%.

Так само у другому турі Зеленський має кращі шанси за Петра Порошенка (34% проти 20%) і Юрія Бойка (33% проти 20%).

Копирайт изображения Уніан
Image caption У попередніх рейтингах лідирувала лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко

Переламний місяць

У попередньому дослідженні групи "Рейтинг" розподіл сил у рейтингу був відчутно іншим: лідирувала в ньому Юлія Тимошенко, тоді як Зеленський і Порошенко ділили другу і третю сходинки.

Рейтинг кандидатів станом на кінець грудня виглядав так (за даними групи "Рейтинг"):

  • Юлія Тимошенко - 16%
  • Петро Порошенко - 11%
  • Володимир Зеленський - 11%
  • Юрій Бойко - 9%
  • Анатолій Гриценко - 8%
  • Олег Ляшко - 7%

Схожі цифри демонстрували результати опитування фонду "Демократичні ініціативи": за їх даними, у грудні за лідерку ВО "Батьківщина" готові були проголосувати 16,1% виборців, за Петра Порошенка - 13,8%, за Володимира Зеленського - 8,8%.

Копирайт изображения Unian

Найбільше Володимира Зеленського підтримують у південних і східних областях, а також у Києві. Юлія Тимошенко лідирує у центральних і північних регіонах, тоді як Петро Порошенко - на Заході.

Також, кажуть соціологи, саме Зеленський має найвищий електоральний потенціал: 7,4% виборців готові підтримати його в разі, якщо їхній кандидат брати участь у виборах не буде. В Анатолія Гриценка і Юлії Тимошенко цей показник тримається на рівні 6%.

"24% - за лідера, схильного до диктатури"

67% респондентів, опитаних групою "Рейтинг", заявили, що Україна потребує "лідера, який здатний об'єднати, примирити і заспокоїти суспільство". Водночас 24% відзначили, що країні потрібен "лідер, схильний до диктатури і жорсткого наведення порядку".

43% опитаних вважають, що лідером країни має бути політик, що має досвід керування країною, тоді як 45% готові довірити посаду президента новим обличчям - навіть без досвіду держуправління. Запит на оновлення влади найчастіше висловлюють виборці Володимира Зеленського, Святослава Вакарчука (на момент проведення дослідження він ще не відкинув можливості своєї участі в виборах) і Руслана Кошулинського.

Майже половина учасників опитування (47%) вважають, що в уряді повинні працювати нові люди без негативного досвіду роботи на керівних посадах, незаплямовані корупцією і зловживаннями. При цьому 43% переконані, що керувати країною мають мають досвідчені фахівці.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему