Послання Трампа Конгресу: про гонку озброєнь з Росією, Венесуелу та зустріч з Кімом

Трамп Копирайт изображения Getty Images

Президент США Дональд Трамп виступив з посланням до Конгресу США "Про стан справ в країні" (State of the Union).

Промова президента разом з постійними оваціями, які влаштовували республіканці, тривала одну годину і двадцять хвилин. Її текст зайняв обсяг у п'ять тисяч слів, присвячених питанням внутрішньої та зовнішньої політики.

Вперше з моменту вступу на посаду Трамп виступав перед Конгресом, в одній з палат якого більшість перейшла до опозиційних демократів.

Представниці Демократичної партії в Конгресі прийшли на виступ президента в білому одязі: цей колір - один із символів руху суфражисток. Таким чином вони висловили своє ставлення до того, як адміністрація Трампа вирішувала важливі для жінок проблеми - від питань охорони здоров'я до рівної оплати праці.

"Порядок денний, про який я говоритиму, не є республіканським чи демократичним. Це порядок денний американського народу", - зауважив Трамп.

Договір про РСМД з Росією

"У нас і справді немає вибору", - сказав Трамп, ще раз позначивши позицію США щодо Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Минулого тижня США заявили про вихід з Договору, підписаного в 1987 році між СРСР і США. Росія у відповідь також заявила про припинення участі в договорі.

У своєму зверненні до конгресу Трамп ще раз повторив, що США слідували кожній букві договору, в той час як Росія послідовно порушувала його положення.

"Можливо, ми можемо домовитися про іншу угоду, приєднавши до неї Китай та інших. Можливо, ні. У такому випадку ми обійдемо їх і за обсягом витрат, і за інноваціями", - пообіцяв Трамп.

Реакція згаданої ним китайської сторони на припинення дії договору раніше була однозначною: міністерство закордонних справ Китаю закликало Вашингтон вирішувати розбіжності шляхом діалогу і повернутися до виконання умов договору.

Друга зустріч з лідером КНДР

Президент заявив, що проведе зустріч з Кім Чен Ином у В'єтнамі 27-28 лютого.

Робота над підготовкою до другого саміту тривала з часу проведення історичних переговорів двох лідерів у Сінгапурі.

Дональд Трамп та Кім Чен Ин зустрілися вперше в червні минулого року - це була перша зустріч між президентом США та лідером Північної Кореї.

Американський президент сказав: "Наші заручники повернулися додому, ядерні випробування припинилися, за 15 місяців не було запусків ракет".

"Якби мене не обрали президентом США, ми б зараз, на мою думку, мали війну з Північною Кореєю".

"Треба ще багато чого зробити, але мої відносини з Кім Чен Ином хороші", - додав він.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп та Кім Чен Ин тиснуть руки під час першого саміту 12 червня 2018 року у Сінгапурі

Венесуела

У зверненні до конгресу Трамп знову висловив підтримку венесуельській опозиції та її лідеру Хуану Гуайдо, що оголосив себе тимчасовим президентом.

"Ми підтримуємо народ Венесуели в його благородному прагненні до свободи, і ми засуджуємо жорстокість режиму Мадуро, чия соціалістична політика привела цю націю з найбагатших в Південній Америці в стан крайньої убогості та відчаю", - сказав Трамп.

Цю заяву американський президент зробив на тлі триваючих в Венесуелі протестів. Минулої суботи на вулиці вийшли як прихильники Ніколаса Мадуро, так і його опоненти, що підтримують Хуана Гуайдо.

Про "смішні розслідування"

У своєму виступі Дональд Трамп знову закликав Конгрес до політичної єдності.

"Разом ми можемо перервати десятиліття політичної безвиході", - сказав він.

За його словами, у Сполучених Штатах відбувається економічне диво, і єдине, що може зупинити його - це "безглузді війни, політики та смішні розслідування".

Спецпрокурор продовжує розслідувати втручання Росії в президентські вибори 2016 року, а також можливу змову під час виборчої кампанії, яку і президент США, і Москва відкидають.

Напередодні виступу лідер демократів у сенаті Чак Шумер звинуватив Трампа в "підбурюванні до роз'єднання".

За деякою інформацією, напередодні президент називав пана Шумера неприємним, при цьому використовуючи образливий термін.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Представниці Демократичної партії в Конгресі прийшли на виступ президента в білому одязі: цей колір - один із символів руху суфражисток. Таким чином вони висловили своє ставлення до політики Трампа, яку вони вважають шкідливою в багатьох сферах для жінок

Безпека кордонів

Президент знову пообіцяв побудувати стіну на кордоні, назвавши нелегальну імміграцію "гострою національною кризою".

При цьому він утримався від оголошення надзвичайної ситуації на кордоні, що дозволило б йому обійти рішення Конгресу щодо фінансування стіни.

15 лютого наближається черговий термін, коли уряд може припинити роботу. При цьому президент має кілька варіантів фінансування цього проекту.

У своєму виступі Дональд Трамп підкреслив, що робочий клас платить за нелегальну міграцію.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему