У Вероні відкрили "представництво ДНР". Україна обурилася

"ДНР"

Україна обурилися повідомленнями про відкриття так званого "представництва ДНР" в італійському місті Верона.

Про відкриття напередодні повідомили італійські ЗМІ. Посольство України в Італії вже назвало цей крок антиукраїнською провокацією.

"Посольство України рішуче засуджує будь-які спроби просування та підтримки в Італії терористичних угруповань - фейкових "республік" на території українського Донбасу, що є неприйнятним не лише для країни-члена ЄС, але й для будь-якого суспільства, яке поділяє демократичні цінності та базові правила сучасного світового порядку".

В посольстві зазначили, що разом із МЗС України вже направили ноту до МЗС Італії, запити до префектури Верони, в яких висловили протест проти дій, "спрямованих на підрив загальноєвропейської позиції на підтримку територіальної цілісності Української держави".

Що це за представництво?

Лишається незрозумілим, який юридичний статус має "представництво ДНР".

В повідомленнях про його відкриття йшлося, що його головою став Пальмаріно Дзоккателлі і що це вже друга подібна "філія ДНР" в Італії. Перша нібито відкрилась у Турині ще в 2016 році.

Сам Дзоккателлі в розмовах з журналістами пояснював, що відкриття "представництва" - наслідок домовленостей з "міністерством закордонних справ ДНР".

"Наше завдання - поширення правдивої інформації про те, що відбувається на Донбасі, яка досі замовчується офіційними ЗМІ. Наша мета - привернути суспільну увагу до проблеми, яка лишається невирішеною", - заявив він.

В українському посольстві кажуть, що Дзоккателлі - політичний маргінал, його поява на "посаді керівника фейкового представництва" не стала для них несподіванкою.

"Це не було несподіванкою для тих, хто знайомий з його життєвим шляхом: протягом тривалого часу він був керівником "Регіонального комітету за незалежність Венето", а з початком російської агресії проти України перекваліфікувався у палкого "промоутера" контактів з тимчасово окупованим Донбасом".

В посольстві додали, що наразі з'ясовують, який юридичний статус має новостворене представництво.

Хочете отримувати найцікавіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.