Помер модельєр Карл Лагерфельд

Карл Лагерфельд

Автор фото, Getty Images

На 86 році життя помер німецький модельер Карл Лагерфельд. Про це у вівторок, 19 лютого, повідомляють французькі ЗМІ.

Карл Лагерфельд народився 10 вересня 1933 року в Гамбурзі. У середині 1950-х років він перебрався до Парижа, де навчався в Синдикаті високої моди. Згодом почав співпрацювати з компаніями Chloé и Fendi.

У 1983 році Лагерфельд став художнім директором дому моди Chanel, з яким співпрацював до кінця життя. Він також випускав одяг під власним брендом.

Протягом останніх тижнів Лагерфельд скаржився на погане самопочуття і пропустив кілька фешн-шоу.

Справжнє прізвище Лагерфельда - Лагерфельдт. Свого часу модельєр змінив його, бо вважав, що нове звучатиме "більш комерційно".

Лагерфельд зізнавався, що з самого дитинства мріяв переїхати до Франції: "Я обожнював усе французьке... Франція - місце, куди я хотів потрапити. Саме тому ще з ранніх років я вчив французьку", - розповідав модельєр.

На початку 1950-х - вже після переїзду до Парижа - Лагерфельд став переможцем місцевого фешн-конкурсу. У тому ж змаганні брав участь Ів-Сен Лорен, який тоді посів тільки третє місце. На той момент Лагерфельду було всього 20 років.

Автор фото, Getty Images

Вже незабаром він став асистентом французького модельєра П'єра Бальмена, згодом почав співпрацював з Jean Patou, Chloé і Fendi, а у 1983 - з Chanel. У 1985 - Лагерфельд заснував власний бренд Karl Lagerfeld.

Мода не була єдиним захопленням Лагерфельда: він, зокрема, колекціонував книжки, цікавився фотографією і режисурою. Він також розробив дизайн кількох готелів і заснував власну арт-галерею.

Лагерфельд - одна з найзнаковіших фігур у світі моди. На звістку про його смерть вже відреагували численні знаменитості. Серед них - Донателла Версаче: "Ми ніколи не забудемо твій неймовірний талант і постійне натхнення. Ми завжди вчитимося в тебе", - написала вона.

Дизайнер Генрі Голланд віддав шану модельєру, оприлюднивши одну з його цитат: "Займатися дизайном - це як дихати. Якщо я не можу дихати, в мене проблеми".

Хочете отримувати більше цікавих історій в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.