Не зареєструвалися і проігнорували прогноз про шторм. Що відомо про загиблих туристів на горі Піп Іван

Постарждалі

Автор фото, ДСНС Івано-Франківщини

Підпис до фото,

Так двох туристів, які найбільше потребують допомоги, готували до спуску

Група туристів, двоє з яких загинули у п'ятницю при підйомі на гору Піп Іван у Карпатах, не зареєструвалася перед сходженням, повідомляють у Івано-Франківському управлінні ДСНС.

Зараз тих, хто вижив, та тіла загиблих спускать до підніжжя.

Першими до спуску підготували двох туристів, які потребують допомоги найбільше.

Деталі сходження

Ввечері у п'ятницю до пошуково-рятувальної частини, яка розміщена на вершині гори Піп Іван, піднялися четверо туристів, які розповіли, що їхній групі на підйомі потрібна термінова допомога.

"Як з'ясувалося, група попередньо не зареєструвалася в жодному із пошуково-рятувальних відділень та знехтувала застереженнями про ускладнення погодних умов", - кажуть рятувальники.

На порятунок групи вирушили троє рятувальників

"Прибувши до місця (приблизно на відстані понад 500 метрів від місця дислокації рятувального поста), рятувальники на ношах транспортували трьох потерпілих із значними обмороженнями до пункту дислокації рятувального поста. Двоє з потерпілих не подавали ознак життя", - вказується у повідомленні ДСНС.

Станом на ранок суботи підготовлена і триває евакуація групи вниз - разом з тілами загиблих.

На спуску створено проміжний пункт обігріву.

Автор фото, Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Підпис до фото,

"Станом ра 09:00 23.02.2019 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, обмежена видимість. Вітер північний 15 м/с. Температура повітря -20°С", - повідомляє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

"Зараз в горах спостерігається ускладнення погодних умов: температура повітря -20 градусів, сильний вітер, нульова видимість, снігові перемети подекуди сягають до 1,5-2 метрів", - кажуть у ДСНС.

Загалом до операції залучено 30 рятувальників та п'ять одиниць техніки.

За попередньою інформацією, група туристів - з Івано-Франківської та Львівської областей, утім ця інформація ще уточнюється.

"Зв'язок там дуже поганий, і самі люди у такому стані, що цю інформацію ще будемо перевіряти і уточнювати", - розповіли BBC News Україна у місцевому управлінні ДСНС.

Автор фото, Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Водночас там ще раз підтвердили, що група не реєструвалася перед сходженням.

Пізніше з'явилося перше фото кількох постраждалих туристів, яких готували до спуску.

"О 13:30 рятувальна група (десть рятувальників та три волонтери) розпочали транспортування на спеціальних ношах з гори Піп Іван двох туристів, які найбільше потребують допомоги. З рештою туристів залишилися три рятувальники Явірницького пошуково-рятувального відділення та один волонтер", - написали у прес-службі ДСНС Івано-Франківської області.

"О 15:45 з вершини гори Піп Іван до урочища Погрілець гірські рятувальники транспортували та передали бригаді швидкої медичної допомоги першого потерпілого 1984 р.н.", - згодом додали у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Водночас у Facebook користувачі просять рятувальників надати більше інформації про постраждалих.

"Цікавить інформація про склад групи (по прізвищах)! Можна у приватні повідомлення або скажіть, до кого звернутися. У складі групи може бути мій брат!" - написала одна з користувачок.

ДСНС додаткові деталі поки що не наводить.

Штормове попередження

Автор фото, Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Підпис до фото,

Так виглядала обсерваторія на горі Піп Іван зранку п'ятниці. Згодом погода різко погіршилася

У п'ятницю в регіоні було оголошене штормове попередження через сніг, мокрий сніг, посилення північно-східного вітру до 15-20 м/с, а також налипання мокрого снігу.

Один з рятувальників Василь Фіцак повідомляв про погіршення погоди на горі Піп Іван: "Погода на Попівані різко погіршилась. За дві години температура опустилась з -8° до -14°С. Вітер північний 15 м/с. Видимість до 30 м".

Піп Іван Чорногірський - одна з найвищих вершин українських Карпат, висота 2020 метрів. На горі розташована будівля старої обсерваторії, а також Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

Автор фото, Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Підпис до фото,

Піп Іван - один з карпатських "двухтисячників", тобто вершина, вища 2 тис. метрів

Цієї зими у Карпатах вже загинуло кілька туристів, ще більше десяти загубилися, але їх врятували.

Рятувальники просять перед сходженням обов'язково реєструватися та утриматися від походів, коли насуваються хуртовини.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!