Вибори 2019 у рейтингах: Зеленський більш ніж вдвічі випереджає Порошенка

Зеленський і Порошенко

Володимир Зеленський — лідер президентського рейтингу і випереджає свого конкурента Петра Порошенка більш ніж удвічі. Такі дані першого після першого туру соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг".

Опитування провели 5-10 квітня 2019 року. У ньому взяли участь 3 000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження — не більше 1,8%.

За даними цього дослідження, Зеленського підтримують 60,8% тих, хто прийде на вибори. За Порошенка готові проголосувати 24,4%.

Не визначились із тим, кого підтримають, близько 14,8% опитаних.

За даними дослідження, 75% опитаних, які планують голосувати за Порошенка, голосують саме за нього, а не проти Зеленського, 22% - скоріше проти Зеленського.

57% готових підтримати Зеленського, голосують саме за нього, а не проти Порошенка, а 41% - скоріше проти чинного президента.

На думку 66% опитаних, голосуючи за Зеленського, люди виступають в першу чергу проти наявної ситуації.

Результати першого туру

7 квітня Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати першого туру президентських виборів.

Найбільше голосів отримав комік Володимир Зеленський, якого підтримали 30,24% виборців. Друге місце посів чинний президент Петро Порошенко з рівнем підтримки у 15,95%.

Жоден кандидат не отримав понад 50% голосів виборців, тому 21 квітня відбудеться другий тур голосування.

Інавгурація нового президента має пройти не пізніше 3 червня.

Вихід до другого туру Володимира Зеленського несподіванкою не став. Він був лідером за результатами усіх соціологічних опитувань. Однак мало хто прогнозував, що його відрив від конкурентів виявиться настільки великим.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему