Екс-президент Перу помер після пострілу собі в голову. По нього прийшли, щоб арештувати

Екс-президент Перу Алан Гарсія

Автор фото, Reuters

Колишній президент Перу Алан Гарсія помер після того, як вистрелив собі в голову. В той момент до нього саме прийшла поліція, щоб арештувати.

Поліцейські відвезли його до лікарні у столиці країни, Лімі.

Лікарі казали, що потерпілий був у важкому стані. Його смерть підтвердив чинний президент країни Мартін Віскарра.

Біля лікарні зібралися прихильники Гарсії.

Пана Гарсію звинувачували в отриманні хабарів від бразильської будівельної компанії Odebrecht. Сам він ці звинувачення заперечував.

Його мали заарештувати у зв'язку з цими закидами.

Міністр внутрішніх справ Карлос Моран розповів журналістам, що коли прибула поліція, пан Гарсія попросив дати йому зателефонувати. Він зайшов до кімнати і зачинив двері.

За словами Морана, за кілька хвилин пролунав постріл. Поліцейські силою відкрили двері і побачили Алана Гарсію, який сидів на стільці з кульовим пораненням в голову.

Хто такий Алан Гарсія?

Алан Гарсія був президентом Перу з 1985 по 1990 рік, а потім знову з 2006 по 2011 рік.

За словами слідчих, під час свого другого терміну він брав "відкати" у Odebrecht, пов'язані з проектом будівництва лінії метро в столиці.

Компанія Odebrecht визнала, що з 2004 року заплатила у Перу майже 30 млн доларів хабарів.

Але пан Гарсія стверджував, що став жертвою політичного переслідування.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Алан Гарсія всі звинувачення заперечував

Що за скандал довкола Odebrecht?

Odebrecht - це бразильський будівельний гігант, який має великі інфраструктурні проекти по всьому світу. Серед них - спорудження місць для проведення Олімпійських ігор 2016 року та Чемпіонату світу з футболу в Бразилії 2014 року.

Але під впливом антикорупційних розслідувачів компанія визнала, що платила хабарі у більш ніж половині країн Латинської Америки, а також в Анголі і Мозамбіку.

Слідчі твердять, що Odebrecht підкупила чиновників або кандидатів на виборах в обмін на прибуткові контракти на будівництво.

Корупційний скандал зачепив політиків у всій Латинській Америці.

Як скандал позначився на Перу?

Проти чотирьох останніх президентів Перу ведуться розслідування через корупцію. Ще один екс-лідер країни, Альберто Фухіморі, - сидить у в'язниці за корупцію та порушення прав людини.

Екс-президент Педро Пабло Кучинськи був госпіталізований з високим кров'яним тиском у середу. Це сталося усього через кілька днів після того, як його арештували за звинуваченнями у справі компанії Odebrecht.

Нинішній лідер опозиції Кейко Фухіморі також перебуває в попередньому ув'язненні за звинуваченням у тому, що взяв у Odebrecht хабарів на $1,2 млн.

У жовтні опитування громадської думки показало, що 94% перуанців вважають рівень корупції у своїй країні високим або дуже високим.

Скандал, що вражає президентів Перу

  • Педро Пабло Кучинськи, перебував на посаді з 2016 по 2018 рік. Пішов у відставку через скандал з купівлею голосів і був затриманий минулого тижня.
  • Ольянта Умала, на посаді з 2011 по 2016 рік. Звинуваченний у тому, що брав хабарі від Odebrecht, щоб допомогти своїй виборчій кампанії. Перебуває в досудовому ув'язненні в Перу.
  • Алан Гарсія, на посаді з 2006 по 2011 рік. Підозрюють у тому, що брав відкати у Odebrecht. Просив притулку в посольстві Уругваю в Лімі, але його прохання відхилили.
  • Алехандро Толедо, на посаді з 2001 по 2006 рік. Звинувачений у тому, що брав мільйони доларів хабарів від Odebrecht. Втік до США.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!