"ЗЕ команда". Зеленський представив своїх соратників

Зеленський

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

"Зе команда" під час поїздки на зустріч із президентом Франції (зліва направо): Іван Баканов, Олександр Данилюк, Володимир Зеленський та Руслан Рябошапка

Кандидат у президенти Володимир Зеленський представив членів своєї команди, які відповідають за різні напрямки політики.

Усього в ефірі "Право на владу" на телеканалі "1+1" Володимир Зеленський представив 21 людину.

Пан Зеленський підкреслив, що представлені ним люди не є кандидатами на посади міністрів.

"Цю люди йдуть з нами в Адміністрацію президента, після цього вони пройдуть перевірки й тільки тоді займуть посади", - сказав він.

За словами кандидата, тільки після такої перевірки хтось із членів команди зможе претендувати на посади міністрів.

До "команди Зеленського" входять:

 • Іван Апаршин - безпека і оборона

Автор фото, gp.org.ua

Професійний військовий, працював у Міністерстві оборони у часи, коли ним керував Анатолій Гриценко. Саме Івана Апаршина пан Гриценко називав своїм майбутнім міністром оборони у разі обрання президентом.

Після отримання військової освіти працював на офіцерських посадах у Генштабі Збройних сил України, у Міністерстві оборони.

Зокрема, він був директором департаменту воєнної політики та стратегічного планування міноборони, працював у секретаріаті Кабінету міністрів, у тому числі за часів президентства Віктора Януковича - начальником управління експертизи у сфері безпеки і оборони Секретаріату уряду.

 • Олександ Данилюк - міжнародні відносини, економіка, фінансова і банківська політика.

"Олександр був міністром - це єдиний мінус", - сказав під час його представлення Володимир Зеленський.

Автор фото, AFP/Getty Images

Підпис до фото,

Данилюк — один із засновників Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе, метою якого є поширення ідей свободи, відкритого урядування та вільної економіки.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

43-річний Олександр Данилюк працював у декількох інвестиційних фондах, у тому числі у Москві та Лондоні, був радником прем'єр-міністра Юрія Єханурова та позаштатним радником Віктора Януковича.

Після обрання Петра Порошенка президентом України Данилюк став постійним його представником в уряді та заступником голови президентської Адміністрації.

У квітні 2016 року Верховна Рада призначила Олександра Данилюка міністром фінансів в уряді Володимира Гройсмана.

Данилюк у грудні 2016 року підтримав націоналізацію ПриватБанку.

У травні 2018 року він мав публічний конфлікт із прем'єром після того, як уряд вп'яте відмовився призначити заступником міністра, представлену Данилюком кандидатуру.

Через це голова Мінфіну написав листа послам країн "Великої сімки", у якому поскаржився на відсутність можливості обирати членів власної команди.

6 червня 2018 року Володимир Гройсман вніс до парламенту пропозицію звільнити Данилюка, яку депутати схвалили наступного дня.

Данилюк має дружину і двох синів. Діти — громадяни Великої Британії.

 • Іван Баканов - голова партії "Слуга народу" і відповідальний за взаємодію з Верховною Радою

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Іван Баканов очолює штаб Володимира Зеленського і партію "Слуга народу"

44 річний Іван Баканов — юрист за освітою, голова штабу і друг дитинства Володимира Зеленського.

Іван Баканов очолює "Студію Квартал-95", а з 2017 року і політичну партію "Слуга народу" (за назвою серіалу виробництва його студії, у якому Володимир Зеленський зіграв президента Василя Голобородька).

Саме ця партія висунула Володимира Зеленського кандидатом у президенти.

Одружений, має сина.

 • Руслан Рябошапка - правоохоронна та антикорупційна діяльність.

Автор фото, UNIAN

42-річний Рябошапка з 1998 по 2010 роки працював у Міністерстві юстиції, у 2013-2014 роках відповідав за аналіз антикорупційної політики у неурядовій організації Transparency International Україна.

А у 2016 році пройшов конкурс на члена Національної агенції з питань запобігання корупції. Під час перебування на посаді неодноразово висловлював незгоду із діями установи.

У червні 2017 року пан Рябошапка подав у відставку, мотивувавши своє рішення необхідністю "перезавантаження" складу НАЗК.

Рябошапка одружений, має трьох синів. Діти — громадяни Франції.

 • Дмитро Разумков - внутрішня політика

35-річний Дмитро Разумков - політтехнолог, керуючий партнер компанії політичного консалтингу Ukrainian Politconsulting Group, один з головних консультантів Володимира Зеленського.

 • Євген Комаровський - медицина

Доктор Комаровський - відомий дитячий лікар і телеведучий, популярний блогер. Він виступає за необхідність реформування системи медицини, проте критикує ту реформу, яку реалізовує нинішній уряд.

Також у команді кандидата:

 • Руслан Стефанчук - реформування державних і правових інститутів та законопроектна робота. Доктор юридичних наук, адвокат, працював заступником головного редактора юридичного журналу "Право України".
 • Галина Янченко - експерт з антикорупційної політики і діджитал рішень для держави. Пані Янченко є головою Ради громадського контролю НАБу і головою правління ГО "Антикорупційний штаб", яка зареєстрована на неї з чоловіком.
 • Денис Монастирський - правоохоронні органи. Пан Монастирський є експертом "Українського інституту майбутнього" та колишнім помічником народного депутата Антона Геращенка.
 • Сергій Іонушас - органи правосуддя. Пан Іонушас - директор юридичної фірми "Гелон", член Асоціації правників і Асоціації адвокатів України.
 • Ірина Венедіктова - реформа судової системи. Пані Венедіктова є завідувачкою кафедри цивільно-правових відносин Унівеститету імені Н.Каразіна у Харкові. У 2015 році подавалась на конкурс у Верховний суд, але не пройшла.
 • Данило Гетманцев - економіка, фінанси і оподаткування. Пан Гетманцев - президент юркомпанії Jurimex, президент Асоціації податкових радників.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Данило Гетманцев у команді Зеленського відповідає за оподаткування

 • Вікторія Страхова - банківська діяльність. Пані Страхова працювала у ПриватБанку на посаді корпоративного секретаря вже після його націоналізації та виступала з підтримкою звіту компанії Kroll, який говорить про виведення коштів з установи його колишніми власниками Ігорем Коломойськийм та Генадієм Боголюбовим.
 • Михайло Федорів - діджитал. Пан Федорів відповідає у команді кандидата за розвиток соціальних мереж: Telegram-каналу, Instagram-спільноти та YouTube-каналів.
 • Олександр Мережко - міжнародні відносини і народовладдя. Доктор юридичних наук, професор, брав участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду.
 • Олег Бондаренко - екологічна політика. Голова ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф", який мав конфлікт із "Гаврилівськими курчатами" через можливе забруднення повітря і землі у селі, де розміщене виробництво.
 • Марина Бардіна - рівні права і можливості жінок і чоловіків. Пані Бардіна була учасничею програми "Молодь змінить Україну" Фонду Богана Гаврилишина у 2015 році, де вивчала місцеве самоврядування Австрії.
 • Сергій Кальченко - виборче законодавство, європейські стандарти у сфері прав людини. Пан Кальченко асоційований партнер юридичної компанії Hillmont Partners, де курує практику Європейського суду з прав людини.
 • Андрій Герус - енергетика, ЖКГ та антимонопольне регулювання. Пан Герус колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. наразі керівник Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.
 • Сергій Бабак - освіта та наука. Пан Бабак є експертом "Українського інституту майбутнього".

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.