Клімкін та Турчинов подали у відставку

Клімкін та Турчинов Копирайт изображения УНІАН

Міністр закордонних справ Павло Клімкін написав заяву про звільнення. Про це він повідомив у відеозверненні, яке оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що вже в найближчий понеділок направить документ до Верховної ради і до нового президента України.

Згодом про відставку повідомив і секретар РНБО Олександр Турчинов, правда це рішення ще має схвалити президент.

Що сказав Клімкін

"Вважаю, що так правильно. Правильно по-людськи, правильно з точки зору нормальної політичної культури", - пояснив своє рішення Павло Клімкін.

Він додав, що заздалегідь проінформував про це Володимира Зеленського.

"У нього має бути право на свою зовнішньополітичну команду, на побудову зовнішньополітичну стратегію. Але я сказав, що готовий допомагати йому там, де це потрібно, там де збігаються наші принципи і наше бачення", - сказав пан Клімкін.

Окрім того він розповів, що на найближчих виборах балотуватиметься до Верховної ради.

"В мене є дуже багато різних ідей, які я сподіваюся реалізувати. Тому я йду вперед, йду до політики, до Верховної ради - звичайно, з командою, з якою я поділяю цінності, принципи, емоції і бачення, як іти далі".

Згідно з законом, міністр закордонних справ звільняється парламентом саме за поданням глави держави, яким в понеділок, у день інавгурації, стане Володимир Зеленський.

Павло Клімкін займав посаду міністра закордонних справ з червня 2014 року.

До цього він працював послом України в Німеччині (2012 - 2014), ще раніше - заступником міністра закордонних справ (2010 - 2012).

Також має досвід роботи радником-посланником посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії (2004 -2008) і директором Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України (2008 - 2010).

Пояснення Турчинова

"У зв'язку із припиненням повноважень президента України, який призначав мене на посаду, прошу розглянути питання щодо припинення відповідно до законодавства моїх повноважень як секретаря Ради національної безпеки і оборони України", - йдеться в заяві Турчинова.

"Враховуючи продовження збройної агресії Російської Федерації проти України, готовий безпосередньо на військовій службі у будь-якому військовому підрозділі або військовому формуванні і надалі захищати нашу країну", - каже він.

Олександр Турчинов є секретарем РНБО з січня 2015 року. До цього він виконував обов'язки президента України після того, як країну залишив Віктор Янукович.

BBC News Україна звернулася до Міністерства оборони з питанням, чи збирається у відставку Степан Полторак. "Станом на зараз ми працюємо у звичайному режимі", - розповіли у прес-службі.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Також на цю тему

Новини на цю ж тему