Портнов повернувся в Україну. Доручень його затримати не було

янукович та Портнов Копирайт изображения УНІАН

Колишній перший заступник глави адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов повідомив, що повернувся в Україну.

У Державній прикордонній службі це підтвердили і пояснили, що якихось доручень від правоохоронних органів щодо його затримання не надходило.

"Друзі, понад п'ять років я не був у своїй країні. І сьогодні хочу дати впевнений сигнал тисячам людей, які залишили Україну, - час повертатись, будувати та відновлювати. Привіт, моя люба Батьківщино!", - написав він у своєму Telegram-каналі.

Також він опублікував фото з аеропорту в Києві.

Копирайт изображения Telegram/Андрій Портнов

У прикордонній службі кажуть, що Портнов справді зранку прилетів в аеропорт "Київ" ("Жуляни"). Оскільки він громадянин України, то підстав не пропускати його у прикордонників не було.

Крім того, за даними BBC News Україна, якихось доручень від правоохоронних органів стосовно Портнова не було, саме тому на кордоні його ніхто не затримав.

Пан Портнов працював заступником адміністрації президента Януковича та займався судовою системою України.

До президентських виборів 2010 року пан Портнов був одним з керівників юридичної команди прем'єра Юлії Тимошенко, а потім перейшов до нового президента.

Після Євромайдану Андрій Портнов разом з командою екс-президента виїхав з України, п'ять років перебував у Відні.

В Україні його ім'я постійно згадували правоохоронні органи в контексті розслідування різних кримінальних справ - від розкрадань земель та нерухомості до вбивств на Майдані під час "Революції гідності". Сам Портнов успішно оскаржував ці заяви у вітчизняних судах.

Після втечі Януковича Євросоюз навіть наклав проти політика санкції, скасування яких він добився у 2015 році.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему