Обвинуваченого у штурмі Майдану випустили під домашній арешт - ЗМІ

Олександр Щеголєв Копирайт изображения Unian
Image caption Справу Олександра Щеголєв в українських судах розглядають вже близько трьох років

Шевченківський районний суд погодився відпустити екс-керівника СБУ у Києві та Київській області Олександра Щеголєва під домашній арешт. Його обвинувачують за справою про штурм Майдану.

Видання The Insider із посиланням на власного кореспондента у залі суду зазначає, що Щеголєва зобов'язали носити електронний браслет. До цього він утримувався під вартою у СІЗО.

Сторона захисту просила суд змінити запобіжний захід на будь-який інший, оскільки, за словами адвокатів, жодних ризиків його звільнення з-під варти не несе.

Водночас прокурор намагався переконати суд в тому, що жодної інформації, яка б спростовувала наявність таких ризиків, суду надано не було.

Попри це суддя вирішив задовольнити клопотання адвокатів Олександра Щеголєва. Він може вийти з СІЗО вже сьогодні.

У чому звинувачують Щеголєва

Копирайт изображения Getty Images

Восени 2015 року Генеральна прокуратура завершила досудове розслідування щодо колишнього начальника головного управління СБУ у Києві та Київській області Олександра Щеголєва.

Слідчі заявляли, що Щеголєв, діючи у складі організованої групи осіб, до складу якої входили колишні високопосадовці, з "метою розгону мітингувальників із майдану Незалежності у Києві, на виконання злочинного наказу керівництва" ухвалив рішення про проведення у центрі Києва антитерористичної операції, зокрема її силової фази у Будинку профспілок.

Сторона захисту провину Щеголєва заперечує.

Його справа розглядається в українських судах вже близько трьох років.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Також на цю тему

Новини на цю ж тему