Безсмертний: у Мінську домовилися про обмін 208 на 69

Роман Безсмертний Копирайт изображения УНІАН

На перемовинах у Мінську домовились про обмін полоненими та засудженими за схемою 208 на 69. Про це заявив на брифінгу представник України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

"Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала відповідне число. Це підтримали навіть представники з ОРДО та ОРЛО, але заперечив Кремль. Тому домовлено про процедуру "правової чистки", - заявив пан Безсмертний.

"Правова чистка" проводитиметься по багатьох людях, оскільки вони були затримані чи засуджені за різними звинуваченнями і у різні періоди. "Десь це буде декілька днів, десь це буде декілька тижнів, а по комусь можливо - декілька місяців. Але ця процедура запущена", - уточнив він.

За словами пана Безсмертного, 24 полонені українські моряки перебувають за межами цієї домовленості: "Щодо них є рішення міжнародного трибуналу та діалог президента Зеленського та Путіна".

Речниця іншого представника України в тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, шо йдеться про видачу Україною 208 засуджених та арештованих в обмін на повернення на підконтрольну українській владі територію 69 громадян України.

"В гуманітарній підгрупі підтверджено місцезнаходження 69 наших громадян, яких ми прагнемо звільнити. В закладах української пенітенціарної системи перебуває 208 осіб, яких запитує протилежна сторона. Домовились в найстисліші терміни провести роботу в двох паралельних напрямках: юридична очистка і підготовка до взаємного звільнення", - зазначила пані Оліфер.

"Безстрокове перемир'я"

Роман Безсмертний також повідомив на брифінгу, що з 21 липня запроваджується безстрокове припинення вогню на Донбасі і зупинка мінування території.

"З 00:00 21 липня розпочинається безстрокова заборона на обстріл. Забороняється будь-яке ведення вогню", - наголосив він.

Також ухвалене рішення про відбудову моста у Станиці Луганській та ліквідації фортифікаційних споруд в його районі.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber

Також на цю тему

Новини на цю ж тему