"Хода гідності" і концерт замість параду - Богдан розповів про День Незалежності

парад Копирайт изображения Міноборони України

Керівник Офісу президента Андрій Богдан розповів, яким буде новий формат відзначення Дня Незалежності у 2019 році.

"Замість традиційного параду у радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки на центральній вулиці столиці відбудеться "Хода гідності". Цей захід у європейському стилі покликаний започаткувати нову традицію вшанування усіх, ким пишається Україна", - заявив він.

Хрещатиком пройдуть представники різних родів військ ЗСУ, а "ветерани АТО зможуть приєднатися до представників своїх бригад".

Також до святкування долучаться медики, вчителі, спортсмени, дипломати і волонтери.

"У ході візьме участь президент України Володимир Зеленський та керівництво держави. Після цього президент звернеться до українського народу", - сказав керівник Офісу.

"У центрі Києва відбудеться грандіозний концерт, організацією якого займається один з найвідоміших українських режисерів", - додав пан Богдан.

Без параду

Копирайт изображения УНІАН
Image caption У Володимира Зеленського раніше заявляли, що парад з військовою технікою є занадто дорогим

Раніше президент Зеленський вирішив не проводити цього року "помпезний і точно недешевий" військовий парад до Дня Незалежності.

"Зазвичай 24 серпня у нас проходить військовий парад. Такий помпезний і точно не дешевий. Мені здається, що цього року замість параду краще ці гроші виділити нашим героям", - заявив він на початку липня.

"Прийняли рішення виділити 300 мільйонів гривень на премії всім нашим військовим", - заявив пан Зеленський.

У відповідь частина ветеранів та активістів з команди Петра Порошенка оголосили намір провести у столиці свій власний парад - "Марш Захисників України".

Вони вже створили оргкомітет неофіційного параду.

"Абсолютно точно ми його проведемо у Києві. І нехай спробують нам відмовити", - розповідав BBC News Україна одним з авторів ідеї "народного параду" та ексрадник президента Порошенка Юрій Бірюков.

Він також заперечив, що вартість параду складає близько 300 млн грн, озвучених Зеленським. За його даними, насправді частина цієї суми - щоденні витрати на ЗСУ.

"Ініціативи проведення "народного параду" чи "Маршу волі" неможливо буде згорнути і боротися з ними. Можливо, команда президента через час змінить своє рішення чи піде на якийсь компроміс, щоб припинити критику", - говорив художник-геральдист Олекса Руденко, який входить до волонтерської групи, що розробляє нову символіку для ЗСУ.

Таким чином можна припустити, що на День незалежності у Києві пройдуть два заходи: офіційна "Хода гідності" за участі президента Зеленського та неформальний парад, організований волонтерами та активістами.

Вести другий, неофіційний "Марш Захисників України" запропонували командувачу Десантно-штурмових військ Михайлу Забродському, який балотувався до Верховний Ради по списку партії Порошенка "Європейська солідарність".

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber.

Новини на цю ж тему