Проти формули: тисячі мітингувальників під вікнами Зеленського

Майдан

Автор фото, ВВС

Підпис до фото,

Учасники акції протесту запалили на Майдані димові шашки

Кілька тисяч людей вийшли на акцію на Майдан у Києві, протестуючи проти погодження Україною "Формули Штайнмаєра".

Після акції на Майдані колона рушила до Офісу президента. На Банковій скандують "Ні капітуляції". Серед протестувальників є експрезидент Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко.

Автор фото, ВВС

Учасники акції виступають проти будь-яких дій влади, спрямованих, на їхню думку, на капітуляцію і здачу національних інтересів України, до яких вони зараховують реалізацію "формули Штайнмайера", надання "особливого статусу" для Донбасу, відведення українських військ від лінії розмежування.

Автор фото, ВВС

Автор фото, ВВС

Люди тримають в руках прапори України, плакати з написами "Заради чого проливалась кров?", "Ні капітуляції", "Ні амністії", "Слуга, виходь, народ прийшов", "Краще беги-те", "Сюди вийди, розбійнику", "ЗЕмократуру вон", плакат з фото Віктора Януковича і словами: "Вова, беги".

Автор фото, ВВС

Кореспондент ВВС Святослав Хоменко:

"Якщо на Майдані учасники акції були змушені мовчки стояти і слухати досить нудні промови спікерів зі сцении, то біля офісу президента вони могли дати волю емоціям і креативності.

"Зелю геть!" і "Вову до Ростова!" - сотні людей, які скандували ці гасла, - це явно нова картинка для української політики.

І складно сказати, чи готовий до цієї картинці сам Зеленский, який до цього часу не збирав проти себе настільки масових акцій протесту.

Учасникам акції, з якими вдалося поспілкуватися ВВС, важко було пояснити, що таке формула Штайнмайера, проти якої вони вийшли протестувати. Але вони говорили про інше: про втрату почуття безпеки, про невпевненість в завтрашньому дні і про дискомфорт від таємної, на їхню думку, підготовки рішень, здатних вплинути на їхнє життя.

І вони явно збираються вийти на вулиці знову. А якщо врахувати, що команда Зеленського збирається найближчим часом ініціювати податкові зміни, до яких з підозрою ставиться малий бізнес, і відкрити ринок землі, проти чого виступає більшість українців, - можливо, картинка тисяч людей, які протестують проти Зе-президента, стане звичайним явищем в центрі Києва.

"Ця осінь буде гарячою" - пообіцяв Зеленському один зі спікерів сьогоднішнього мітингу зі сцени.

Схоже, ці слова можуть стати пророчими для президента, і вже в найближчі дні йому доведеться виправляти комунікаційні помилки своєї команди і готуватися прийняти перший по-справжньому серйозний бій проти своїх поки що розрізнених опонентів, які почали загальноукраїнську мобілізацію".

Автор фото, ВВС

Підпис до відео,

Акція "Ні капітуляції" зібрала на Майдані незалежності 10 тис людей

Організатори акції зі сцени Майдану закликали Володимира Зеленського не здавати позиції України на переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, не надавати жодних статусів окупованим територіям і пам'ятати, що "Росія є державою-агресором".

Акція на Майдані була мирною. Багато людей прийшли з дітьми. Нацполіція не зафіксувала жодних порушень. Пізніше деякі учасники мітингу запалили димові шашки. Також у мітингу беруть участь представники "Національних дружин", "Національного корпусу", ВО "Свобода".

Автор фото, ВВС

Учасники акції протесту на Майдані проголосували за резолюцію проти так званого плану припинення війни.

У заяві, оголошеній з Майдану, йшлося, що "плани президента суперечать волі народу". Людей закликали до мобілізації для протидії капітуляції, організовувати осередки опору по Україну.

Автор фото, ВВС

Схожі, але менш чисельні акції під спільною назвою "Ні капітуляції" пройшли в Одесі, Львові, Харкові, Ужгороді, Миколаєві та Дніпрі.

Автор фото, ВВС

Автор фото, ВВС

Акції протесту проти "Формули Штайнмаєра" тривають в Україні з 2 жовтня.

Під час протестів президента Володимира Зеленського звинувачували у зраді національних інтересів і капітуляції перед Росією.

Пізніше Володимир Зеленський у відеозверненні відповів учасникам протестів, що він їх почув. Він запевнив, що узгодження "формули Штайнмаєра" - це не страшно. За його словами, це було єдиною можливістю провести переговори в "нормандському форматі" і спробувати досягти миру на Донбасі.

Автор фото, ВВС

"Капітуляції не буде"

Про узгодження "формули Штайнмаєра" Володимир Зеленський повідомив 1 жовтня на брифінгу у Києві. Він запевнив, що це рішення не призведе до послаблення позицій України.

"Формула Штайнмаєра - це схвалення тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який починає діяти на постійній основі після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за демократичними стандартами", - пояснив Зеленський.

Проведення демократичних виборів, запевнив Зеленський, автоматично означає, що з Донбасу будуть виведені війська.

Автор фото, ВВС

"Немає жодної зради. Ми не можемо розкривати усіх подробиць переговорів, але я гарантую, що все нормально. Для мене особисто, як і для всіх наших депутатів, є червоні лінії, які ми не переступимо", - говорив про формулу лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Арахамія пояснив, що узгодження "формули" - "це технічний крок, щоб перейти із мінського формату в інший формат, нормандський".

Проте із такими оцінками чинної влади згодні не всі. Критики нагадують, що на узгодженні "формули" тривалий час наполягала Росія, і це, на їхню думку, не є випадковістю.

Що це за формула?

"Формула Штайнмаєра" - це пропозиція Франка Вальтера-Штайнмаєра - нині президента Німеччини, а до цього - міністра закордонних справ ФРН, - яка передбачає одночасне проведення виборів на Донбасі і ухвалення закону про особливий статус цих територій.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Франк-Вальтер Штайнмаєр та Володимир Зеленський у Берліні

Критики цієї "формули" побоюються, що вона не передбачає пріоритетного виконання безпекової частини Мінських угод. Вони наполягають, що будь-яким виборам і обговоренням особливого статусу Донбасу має передувати виведення військ і встановлення контролю України над кордоном з Росією.

За даними соцопитувань, більшіть українців не знають, що таке "Формула Штайнмаєра".

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegramабо Viber!