Doing Business: як колишні та нові урядовці хваляться рейтингом

Гончарук і Гройсман

Автор фото, УНІАН / Facebook Гройсмана / doingbusiness.org

Підпис до фото,

Кому завдячувати прогресом і чи справді він такий відчутний?

У новому рейтингу Doing Business-2020 Україна піднялася на сім сходинок і посіла 64 місце зі 190 країн - між Індією та Пуерто-Рико.

Новий уряд Гончарука, підтримуваний президентом Зеленським, переможно оголосив про прогрес одразу у кількох напрямках - "результат, який говорить сам за себе".

Утім представники старого Кабміну Гройсмана нагадали колегам, що насправді рейтинг стосується економічних показників, які були задовго до жовтня 2019 року.

А тим часом Україна залишається далеко поза групою лідерів за легкістю ведення бізнесу.

"Позитивний сигнал" Гончарука

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Гончарук став прем'єр-міністром 29 серпня цього року

"Підвищення рейтингу України в Doing Business-2020 одразу на сім позицій - це результат, який говорить сам за себе. Це позитивний сигнал для українських підприємців та "зелене світло" для іноземних інвесторів", - заявив прем'єр Гончарук.

Він додав, що це "лише початок".

І відзвітував про свої досягнення: "Три дні тому запрацював Кодекс про банкрутство, кілька тижнів тому - закон про стимулювання інвестиційної діяльності, активізуємо процеси дерегуляції".

Про те, що "результат" був досягнутий ще попередниками, адже Doing Business-2020 базується на показниках станом на травень 2019 року (тобто навіть до інавгурації президента Зеленського) в урядовому повідомленні не згадали.

"Підтвердження правильності" Гройсмана

Автор фото, Facebook Володимира Гройсмана

Підпис до фото,

Володимир Гройсман очолював Кабмін з квітня 2016 по серпень 2019 року

На новий рейтинг відреагував експрем'єр Володимир Гройсман.

"Щорічна оцінка формується на основі показників і спостережень станом на травень, тому це підтвердження правильності того шляху, яким йшов наш уряд - #УрядГройсмана", - написав він у Facebook.

"Зі стану глибокої кризи ми вивели українську економіку на траєкторію зростання, головне тепер - не втратити темп", - передав він "привіт" наступникам.

Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян порадив "новим" зачекати до їхніх власних результатів: "Соррі, друзі, ріст України в Doing Business за цей рік - це ще теж ми. Спільно з деякими з вас, до речі. Всі ваші досягнення будуть чітко зрозумілі для усіх через шість місяців! Be ready".

Депутат "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв також закликав пам'ятати про попередників.

"За п'ять років в умовах війни Україна піднялась на 48 позицій. Тобто випередила 48 країн, які раніше були кращі за Україну. І це заслуга минулої влади. Рейтинг теперішньої буде оприлюднено за рік. Запам'ятайте поточну позицію України в рейтингу - 64. Потім порівняємо", - написав він у Facebook.

Щоправда, прогрес на 48 позицій, до якого апелюють і Омелян, і Ар'єв, стосується ще 112 місця у 2013 році - тобто за уряду Азарова, який пропрацював ще більше за півроку і мав стосунок до подальшого зростання.

Прогрес без прориву

Автор фото, doingbusiness.org

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Україна поступово піднімається у рейтингах Doing Business. Так, у 2014 році вона вперше увійша до топ-100 і посіла 96 позицію

З того часу вона змогла піднятися ще на 32 сходинки.

Утім, українські політики обіцяли більш відчутний прорив.

Наприклад, у 2016 році за планом пріоритетних дій уряду Україна мала б увійти через рік у топ-50, а в 2018 році - навіть у топ-20.

А у 2017 році тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман наполягав, що його ініціативи з дерегуляції дозволять увійти у перші 40 місць рейтингу протягом того ж 2017 року.

Однак прориву, схожого на грузинський (зараз Грузія входить у топ-10 рейтингу, хоча у 2006 році була на 100 місці), так і не сталося.

Найбільш проблемними бізнес-показниками для України залишаються дозволи на міжнародну торгівлю (74 місце зі 190), доступ до електромереж (128 місце) та процедури закриття бізнесу (146 місце).

Водночас українська економіка прогресувала у сферах полегшення дозволів на будівництво, реєстрації майна, кредитів та захисту міноритарних акціонерів.

Хто лідери

  • Нова Зеландія
  • Сінгапур
  • Гонконг
  • Данія
  • Південна Корея
  • США
  • Грузія
  • Велика Британія
  • Норвегія
  • Швеція

Сусіди України також посідають вищі місця: Росія - 28, Польща - 40, Словаччина - 45, Молдова - 48, Білорусь - 49, Угорщина - 52, Румунія - 55.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!