Лідер "Ісламської держави" загинув під час спецоперації в Сирії - Трамп

Багдаді

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Лідер "Ісламської держави" Абу Бакр аль-Багдаді загинув під час спецоперації американських військових в сирійській провінції Ідліб

Лідер "Ісламської держави" Абу Бакр аль-Багдаді загинув під час спецоперації, проведеної в сирійській провінції Ідліб недалеко від кордону з Туреччиною. Про це повідомив президент США.

"Абу Бакр аль-Багдаді - мертвий. Він помер, підірвавши себе і трьох своїх дітей", - зазначив Дональд Трамп на пресконференції.

За словами Дональда Трампа, Абу Бакр аль-Багдаді втікав від переслідування тунелем разом з трьома дітьми, і розуміючи, що опинився у пастці, привів у дію пояс смертника, підірвавши себе та дітей. Рештки тіла аль-Багдаді внаслідок вибуху були розкидані у тунелі.

"Він помер як собака, як боягуз. Він загинув після того, як забіг до тунелю, з якого не було виходу, верещав, плакав і кричав увесь шлях, - розповів Дональд Трамп. - Вбивця, який так сильно намагався залякати інших, останні свої хвилини провів у цілковитому страху, в цілковитій паніці та жаху, переляканий американськими військовими, які прийшли за ним".

Президент США повідомив, що жоден з американських військових не загинув під час операції, але була поранена одна з собак, яка переслідувала очільника "Ісламської держави".

Натомість, за словами Дональда Трампа, було вбито кілька прихильників аль-Багдаді і отримано корисну інформацію про угруповання.

Окрім того, з будинку, в якому переховувався очільник "ІД", вивели живими та неушкодженими 11 дітей.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Рештки будівель, знищених під час спецоперації

Президент США пообіцяв відплату іншим лідерам джихадистів.

"Ці дикі монстри не оминуть своєї долі, і суду перед Богом", - окреслив він їхнє майбутнє.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Дональд Трамп пообіцяв іншим бойовикам "Ісламської держави" "суд перед Богом"

Дональд Трамп подякував за допомогу в операції Росії, Сирії, Туреччині, Іраку та сирійським курдам.

В операції брали участь лише американські військові, які прибули до схованки очільника "ІД" на восьми гелікоптерах. За словами Дональда Трампа, сирійські курди допомогли успіху операції збором розвідувальної інформації.

Селянин з села Баріша в провінції Ідліб на північному заході Сирії раніше описав BBC військову операцію, яка відбулася пізно в суботу ввечері.

За його словами, гелікоптери розпочали штурм, який тривав 30 хвилин, вистріливши ракетами по двох будинках і зрівнявши з землею ще один, перш ніж почали діяти спецпризначенці на землі.

"Щойно дещо надзвичайно важливе трапилося", - написав Дональд Трамп у Twitter приблизно о 1:00 за київським часом. На 15:00 за київським часом у Білому Домі було призначено пресконференцію президента США.

Командир курдських "Сирійських демократичних сил" Мазлум Абді повідомив у неділю у Twitter, що "історична успішна операція" стала результатом "спільної розвідувальної роботи" з США. За його словами, підготовка до операції тривала п'ять місяців.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Рештки знищених автомобілів біля схованки аль-Багдаді

Автор фото, Getty Images

Туреччина також заявила, що координувала зусилля з американськими військовими перед операцією, назвавши суботу "хорошим днем для гарних хлопців".

Рейд був здійснений американськими силами спеціальних операцій після того, як вони отримали "актуальну розвідувальну інформацію", повідомляє Newsweek з посиланням на неназвані джерела.

Сирійська обсерваторія з прав людини, група з моніторингу, що базується у Британії, повідомила, що в результаті обстрілів з гелікоптерів загинуло дев'ять людей поблизу села в сирійській провінції Ідліб, де були "групи, пов'язані з угрупованням "Ісламська держава".

Хто такий аль-Багдаді

Автор фото, AFP/Getty Images

Підпис до фото,

Абу Бакр аль-Багдаді керував угрупованням "Ісламська держава", яке у 2014-2017 роках контролювало значні території Іраку та Сирії

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Аль-Багдаді, справжнє ім'я якого було Ібрагім Аввад Ібрагім аль-Бадрі, мав репутацію високоорганізованого і безжального очільника джихадистів. Його називали найбільш розшукуваною людиною у світі.

Він народився поблизу Самари, що знаходиться на північ від Багдада, у 1971 році. Ввважається, що він був священнослужителем у мечеті в цьому місті приблизно на час американської інтервенції у 2003 році.

Дехто вважає, що аль-Багдаді вже був джихадистом під час правління колишнього іракського лідера Саддама Хусейна. Інші вважають, що чоловік став радикалом під час утримання в Камп-Букка, американському об'єкті на півдні Іраку, де знаходилися затримані командири "Аль-Каїди".

Аль-Багдаді став у 2010 році лідером угруповання, яке включала "Аль-Каїду в Іраку", і стало найсильнішим у регіоні, коли бойовики "Ісламської держави" захопили іракське місто Мосул у 2014 році. Тоді він заявив про створення "халіфату".

Це був єдиний раз, коли Багдаді бачили на публіці. Він знову з'явився у відео, опублікованому "Ісламською державою" на початку цього року.

У жовтні 2011 року США офіційно визнали його "терористом" і запропонували винагороду у розмірі 10 млн доларі за інформацію, що призведе до його захоплення чи смерті. Її збільшили до 25 млн доларів у 2017 році.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!