В Японії згорів замок XIV століття зі списку спадщини ЮНЕСКО

Замок Сюрі

Автор фото, EPA/TASS

Замок Сюрі в японській префектурі Окінава згорів після 11-годинної пожежі, повідомляють японські ЗМІ. Він був побудований у XIV столітті і занесений у список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Пожежа виникла у залі головного корпусу замку в ніч на четвер. В момент загоряння у замку не було людей, ніхто не постраждав. Причини пожежі наразі з'ясовуються.

Автор фото, Reuters

Пожежа розповсюдилася площею понад 6 тисяч квадратних метрів і повністю знищила сім споруд, включно із головною будівлею комплексу.

Автор фото, Getty Images

Як повідомляє місцева поліція, перед пожежею в замку проходив фестиваль культури держави Рюкю, і 30 жовтня персонал активно готувався до одного зі святкових заходів.

Автор фото, Getty Images

Генеральний секретар японського уряду Єсіхіде Суга у четвер повідомив, що влада докладе усіх зусиль для відновлення замку.

Автор фото, Getty Images

Замок Сюрі був зведений у XIV - XV століттях і вважається одним із головних символів стародавньої культури Окінави. Комплекс слугував резиденцією монарха в часи існування держави Рюкю.

Автор фото, EPA/Tass

У 1945 році під час Битви за Окінаву у підвалі замка був розташований штаб Імператорської армії Японії. 25-25 травня замок обстрілювала артилерія американського лінкора "Міссісіпі", після чого там сталася пожежа.

Автор фото, Getty Images

Замок Сюрі тривалий час стояв у руїнах. Реставрація середньовічної будівлі розпочалася тільки у 1980-х роках, а для відвідувачів він був відкритий у 1992 році.

Автор фото, Getty Images

У 2000 році замок Сюрі був внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО разом з іншими пам'ятками стародавнього царства на островах Рюкю в префектурі Окінава.

***

Хочете отримувати найцікавіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.