"Запускаємо білу ракету". Штаб ООС - про розведення біля Петрівського

Боєць оос Копирайт изображения УНІАН

Командувач ООС Володимир Кравченко анонсував у п'ятницю можливий початок розведення сил на третій ділянці біля села Петрівського на Донеччині. За його словами, сім днів тиші тут було дотримано.

"Сьогодні о 12:00 ми запустимо білу ракету, яка сигналізуватиме противнику про нашу готовність [до розведення сил]", - розповів генерал-лейтенант Кравченко у п'ятницю зранку.

Він додав, що відхід українських бійців з передових позицій на цій ділянці почнеться лише за умови, що так само почнуть відходити проросійські сили, і це підтвердить СММ ОБСЄ.

"Якщо ворожа сторона не відповість таким самим сигналом, можна буде вважати, що противник зірвав не тільки процес розведення, а й вкотре порушив міжнародні домовленості", - наголосив командувач Операції об'єднаних сил.

Він відзначив, що станом на ранок п'ятниці протилежна сторона не підтвердила готовність відводити сили біля Петрівського.

Однак у понеділок, 4 листопада, проросійські сили запускали білу ракету на цій ділянці, що свідчило про можливість початку розведення.

Сили ООС тоді не почали відводити свої сили, адже не минуло сім днів після останнього обстрілу, зафіксованого СММ ОБСЄ.

Готові повернутися

Копирайт изображения Штаб ООС

Якщо відведення почнеться, то українські військові відійдуть на 1 км від своїх нинішніх позицій на цій ділянці.

Так само на 1 км мають відійти і бійці так званого "армійського корпусу ДНР".

Весь процес розведення має тривати три дні. Після цього ділянку розведення розмінують, а також там демонтують оборонні споруди.

Весь процес контролюватиме Моніторингова місія ОБСЄ і СЦКК.

Генерал-лейтенант Кравченко також відзначив, що ділянка біля Петрівського є "дещо простішою" для розведення, ніж попередні ділянки у Станиці Луганській та Золотому, адже на ній немає населених пунктів.

Зокрема і прилегла Богданівка (під контролем ЗСУ), і Петрівське (під контролем проросійських сил) знаходяться за межами ділянки розведення.

Водночас командувач ООС запевнив, що всі військові перебувають у повній боєготовності.

"У разі загострення обстановки і провокацій противника наші підрозділи готові вийти на ті ж позиції", - наголосив Володимир Кравченко.

"Українська сторона не здає свої позиції і не відступає назад. Це ті дії, які вимагає від нас політичні і міжнародні домовленості", - пояснив він.

Раніше у червні відбулося розведення на першій ділянці біля Станиці Луганської, а у кінці жовтня - на другій біля Катеринівки (поруч з Золотим).

Розведення сил є однією з ключових умов для зустрічі у Нормандському форматі. Утім, чи справді вона відбудеться до кінця року, наразі незрозуміло.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Новини на цю ж тему