На Донбасі почали розведення військ на останній пілотній ділянці

розведення Копирайт изображения https://www.facebook.com/pressjfo.news/

Біля села Петрівське українські війська та представники "ДНР" підтвердили початок розведення сил. Проте українські військові заявляють і про готовність повернутися назад "у випадку провокацій".

Ділянка Богданівка-Петрівське є останньою на пілотній ділянці лінії зіткнення.

Учасники розведення обмінялися залпами ракетниць зеленого кольору, що є сигналом про початок процесу.

Перед цим були запущені ракетниці білого кольору, що свідчили про готовність до розведення.

Як повідомили у штабі ООС, сам процес розведення розпочався о 12-20.

Воно має відбуватися дзеркально на відстані 1 км від лінії розмежування.

Українські військові мають відійти на 1 км від своїх нинішніх позицій на цій ділянці. Вони відходять на "нові, заздалегідь обладнані позиції". Українська сторона відведе від лінії зіткнення 42 військових, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.

Так само на 1 км повинні відійти і бійці так званого "армійського корпусу ДНР".

Весь процес розведення триватиме три дні. Після цього ділянку розведення розмінують, а також там демонтують оборонні споруди. На 29 добу українська сторона інформує про те, що усі заходи проведено, а наступного дня представники СММ ОБСЄ проводять верифікацію виконаних заходів.

Втім, у штабі ООС заявляють і про готовність повернутися на попередні позиції, якщо умови розведення сил не будуть достримуватися іншою стороною.

"У 2016 році вже було відведення на цій ділянці. Але противник рухався вперед, і українська сторона знову зайняли ці позиції, - заявив заступник командувача об'єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар. - Якщо будуть обстріли противником, чи провокації, то командир підрозділу на ділянці, за погодженням командира бригади, приймають рішення на повернення на попередні позиції".

Розведення у Петрівському мало відбутися ще 8 листопада. Проте цього не сталося. Штаб ООС заявив про те, що ЗСУ готові почати розводити війська у п'ятницю, однак у так званому "армійському корпусі ДНР" не підтвердили аналогічні наміри.

Раніше розведення вже відбулося на двох ділянках - в районі Станиці Луганської та в районі Золотого Луганської області.

Третя ділянка для розведення - остання з перших трьох частин фронту, про які домовилися у Мінську як одну з головних умов зустрічі у "нормандському форматі" за участі України, Німеччини, Франції та Росії.

Проте чи відбудеться ця зустріч до кінця року наразі невідомо.

Президент Зеленський у своєму останньому відео-інтерв'ю заявив, що там, де відбувається розведення сил, "вогню немає".

"Ми розвели війська в Катеринівці (Золоте. - Ред.), і нічого не відбулося. Там зовсім немає ніяких пострілів. Просто немає. І в Станиці Луганській немає. І статистика така: де є розведення, там вогню немає...Розведення відбулося стовідсотково, безпечно, ми відійшли на позиції підготовлені, розбудовані, ніякої сірої зони. Забудьте, будь ласка, я хочу, щоб всі забули. Ніякої сірої зони там немає".

Загалом за 8 листопада на усій лінії розмежування, за даними штабу ООС, позиції ЗСУ були 11 разів обстріляні з боку бойовиків, одного українського військового поранено.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Також на цю тему

Новини на цю ж тему