Вибори в Гонконгу: опозиція розгромила пропекінських кандидатів

опозиція Копирайт изображения Getty Images
Image caption Прихильники опозиції святкували перемогу продемократичних сил і провал на виборах відомих пропекінських політиків

Кандидати від опозиційних рухів і партій в Гонконзі здобули велику перемогу на виборах до районних рад депутатів 18 округів Гонконгу.

Як випливає з попередніх результатів, прихильники демократичних сил отримали щонайменше 347 з 452 місць у радах, пропекінські кандидати - 60. Ще 45 місць дісталися незалежним кандидатам, більшість з яких засуджують дії комуністичного уряду Китаю.

Тепер опозиція контролюватиме 17 з 18 рад Гонконгу.

Пропекінський блок за підсумками попередніх виборів у 2015 році контролював приблизно 75% місць в місцевих радах та мав більшість у всіх 18 радах.

Явка на перших виборах після початку масових протестів склала 71%, кількість тих, хто проголосував, оцінюється у 2,9 млн людей. На минулих виборах, у 2015 році явка була на рівні 47%.

Коментатори розглядають вибори як випробування підтримки голови адміністрації Керрі Лем, ставлениці Пекіна.

Платформа опозиційних рухів, які називають також продемократичними, заявила, що її завдання - донести до Пекіна голос людей, які протестують в Гонконгу.

Прихильники пропекінських сил закликали голосувати за них тих мешканців міста, хто бажав висловити обурення хаосом у Гонконгу через зіткнення демонстрантів з поліцією.

Хто пройшов

У виборах брали участь кілька відомих політиків, як досвідчених, так і тих, які стали відомими під час протестів.

Скандальний пропекінський політик Джуніус Хо, якого на початку листопада вдарив ножем чоловік, який видавав себе за його прихильника, судячи за попередніми результатами, не пройшов до парламенту. Хо не раз висловлювався на підтримку поліції і за жорсткий розгін протестів.

У липні Хо потрапив на фотографію з групою людей, які пізніше напали на демонстрантів у метро. ЗМІ підозрюють, що це були члени китайських мафіозних угруповань, Тріад.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Після оголошення результатів в деяких районах Гонконгу було справжнє свято

Активіст Джиммі Шам, який здобув популярність як один з організаторів протестів і лідер Громадянського фронту за права людини, балотувався вперше і отримав місце в парламенті, повідомляє газета.

Незадовго до виборів на Шама напали на вулиці і побили молотками.

"Це особливі вибори саме через зіткнення між прихильниками істеблішменту і демократії", - сказав Шам агентству Reuters, стоячи на милицях.

На 452 місць у радах претендувало понад тисячу кандидатів. Ще 27 місць виділили представникам не урбанізованих районів Гонконгу.

До виборів більшість місць належала пропекінським політикам.

Копирайт изображения AFP
Image caption Глава адміністрації Гонконгу Керрі Лем вітала спокійне проведення виборів

"З огляду на нинішню складну ситуацію, рада відзначити, що вибори пройшли відносно спокійно та мирно", - прокоментувала Керрі Лем виборчий процес після закриття дільниць.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Також на цю тему

Новини на цю ж тему