Будівництво "Північного потоку-2" призупинили після санкцій США

Allseas

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Компанія Allseas прокладає труби для нового газогону до Європи в обхід України

Швейцарська компанія Allseas, яка прокладає трубопровід "Північний потік-2", оголосила, що призупинила роботи внаслідок можливих нових санкцій з боку США.

"В очікуванні прийняття Закону про бюджетні асигнування на національну оборону США компанія Allseas призупинила роботу з прокладання газогону "Північний потік-2 ". Allseas діятиме відповідно до закону і чекає від влади США роз'яснення нормативного, технічного й екологічного характеру", - йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Про рішення влади США внести в оборонний бюджет країни санкції проти газопроводу "Північний потік-2" стало офіційно відомо в середині грудня.

Конгрес США затвердив бюджет, а заява Allseas з'явилася невдовзі до того, як документ підписав і президент США Дональд Трамп.

Щойно стало відомо про підписання закону, міністерство фінансів США оголосило, що санкції проти газопроводів вступили в силу - і зажадало негайно припинити укладання труб.

У новому законопроекті прописані тільки санкції щодо компаній, залучених до будівництва та роботи російських газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік". Але і вони вводяться в м'якшій формі, ніж це раніше пропонували американські конгресмени.

Росія і Китай в документі названі "стратегічними суперниками" США, "які намагаються підірвати світовий порядок і отримати вплив", а Північна Корея віднесена до розряду "інших загроз".

Одним із приводів до введення санкцій автори законопроекту називали втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році, на яких переміг Дональд Трамп.

Росія обурюється

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

"Росія реалізовувала та продовжить реалізовувати свої економічні проекти незалежно від чиїхось санкцій", - заявили у міністерстві закордонних справ Росії.

"З цікавістю спостерігаємо за тим, як США переходять знакову межу у зовнішній політиці, починаючи вводити санкції, до яких Росія вже давно звикла, проти власних союзників", - йдеться у заяві МЗС РФ.

У німецькому уряді американські санкції назвали втручанням у внутрішні справи країни.

Опитані ВВС російські експерти вважають, що в нинішньому вигляді американські санкції навряд чи серйозно вплинуть на "Газпром" і трубопроводи, які вже практично побудовані.

"Північний потік-2" готовий приблизно на 87%, розповів Російській службі Бі-бі-сі старший аналітик "БКС Прем'єр" Сергій Суверов. За його словами, малоймовірно, що санкції США перешкодять будівництву трубопроводу.

"Ці санкції можуть відстрочити терміни його введення приблизно на кілька місяців, так як західні підрядники в останній момент можуть вийти з проєкту і доведеться шукати нових", - говорить аналітик. На повністю готовий "Турецький потік" санкції навряд чи вплинуть, впевнений Суверов.

З цим згоден і директор з економічного напрямку Інституту енергетики і фінансів ВШЕ Марсель Саліхов: санкції можуть лише сповільнити завершення будівництва і введення в експлуатацію газопроводів, але не зупинити їх запуск.

Що "Газпрому" погано, то "Нафтогазу"...

Санкції США проти газопроводу "Північний потік-2", на думку оглядачів, зміцнили позиції України на переговорох із Росією про газовий транзит до Європи наступного року.

Термін дії нинішньої угоди вибігає 1 січня, а на тристоронніх переговорах у Берліні 19 грудня і в Мінську 20 грудня сторони досягли принципову угоду про нову угоду щодо газового транзиту.

За словами міністра енергетики України Олексія Оржеля, українська делегація досягла неможливого: домовилася із Росією про транзит газу на європейських принципах.

Підпис до відео,

У Брюсселі мають відбутися переговори щодо нового контракту на транзит російського газу.