Пожежа в коледжі Одеси: урядова комісія назвала причину

Одеса, пожежа

Автор фото, UNIAN

Пожежа в одеському коледжі, в якій загинули 16 людей, сталась через займання побутового електричного обладнання, такі висновки урядової комісії.

Займання сталось на третьому поверсі будівлі і звідти вогонь поширився далі.

"Люди не могли евакуюватися, бо один із виходів був зачинений. Керівництво та персонал коледжу не забезпечили протипожежний захист приміщення. Більше того - свідомо порушували норми пожежної безпеки, зокрема, щодо утримання евакуаційних шляхів та експлуатації електрообладнання", - такі висновки урядової комісії.

Також комісія вказує на прогалини у законодавстві, через які міністерство освіти не мало повноважень профінансувати протипожежні заходи, а ДСНС не перевіряла навчальний заклад.

Автор фото, dsns.gov.ua

Через пожежу звільнили керівника обласного управління ДСНС Віктора Федорчака та його заступника Михайла Вовка. Новим керівником призначили Вадима Шуляка.

Директорці коледжу Любові Кочерзі висунули підозру у службовій недбалості. 11 грудня її відправили під домашній арешт.

Автор фото, dsns.gov.ua

Що сталось?

Пожежа у Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу сталась вранці 4 грудня.

Загинули 16 людей і понад 30 постраждали, зокрема семеро пожежників.

Поліція відкрила розслідування за статтею про порушення вимог пожежної безпеки.

Автор фото, dsns.gov.ua

Побудований 1914 року будинок перебуває у власності держави та міста. Частину приміщення займали приватні компанії та державні установи: Інститут морської біології НАН України, Одеський відділ Інституту археології НАНУ, кілька підрозділів Фізико-хімічного інституту імені О.В.Богатського, регіональна профспілка Національної академії наук, держпідприємство "Одесбджолопром".

В останні роки в Одесі сталась низка гучних пожеж. Два роки тому у таборі "Вікторія" загинули діти, цього року сталась пожежа у психлікарні та у готелі "Токіо Стар".

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!