Кого звільнили з полону: військові, водії, пенсіонери

полонені

Автор фото, Valentin Sprinchak

Обмін полонених завершився, 76 переданих полонених - у безпеці, повідомили в Офісі президента. Перша група звільнених прибула з "ЛНР" зранку. Ближче до вечора привезли полонених з "ДНР".

Серед звільнених - українські військові, які перебували у полоні багато років, а також цивільні з Луганська і Донецька, які з різних причин були "ув'язнені". Наприклад, 70-річна бабуся, водії, які займалися перевезеннями через лінії розмежування.

Список звільнених опубілкувала СБУ:

Станіслав Асєєв - позаштатний кореспондент Радіо Свобода, який був понад два роки "за ґратами". У жовтні 2019-го його "засудили" до 15 років в'язниці за "шпигунство" та "екстремізм".

Іван Дєєв - військовий восьмого полку спецпризначення, учасник протестів на Майдані. Перебував у полоні у Луганську з лютого 2017 року, коли група українських розвідників потрапила у полон.

Юрій Євтушок - український військовий, боєць 14-ї механізованої бригади ЗСУ. Родом з Любомиля. Потрапив у полон наприкінці травня.

Сергій Іванчук - військовий восьмого полку спецпризначення. Нагороджений двома орденами Богдана Хмельницького: у 2014 році - 3 ступеня, у 2016 році - 2 ступеня за героїчні дії під час АТО.

Богдан Пантюшенко - український військовий, танкіст.

Олександр Коріньков - боєць 3-го полку спецпризначення ЗСУ. У неволі був 5 років. Потрапив у полон 6 лютого 2015 року під час боїв за Дебальцеве. Він потрапив у полон через місяць після весілля.

Сергій Глондар - боєць 3-го полку спецпризначення ЗСУ. У неволі був майже 5 років. Потрапив у полон 6 лютого 2015 року під час боїв за Дебальцеве. Його молодшій доньці Анні чотири роки, і вона ще не бачила батька.

Глондар, Пантюшенко, Коріньков

Автор фото, Getty Images

Едуард Алоян - за даними ТSN.ua, займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування. Бойовики затримали його, звинуватили у співпраці з СБУ та "засудили" влітку 2019 року до 12 років ув'язнення.

Вікторія Вороніна - інформації про неї небагато. Відомо, що їй 24 роки, її схопили та "засудили" до 12 років ув'язнення за начебто співпрацю з СБУ і "шпигунстві на користь України".

Тетяна Горбулич - була у полоні майже два роки, мешкала у Щасті. Бойовики звинуватили її у шпигунстві.

Володимир Данильченко

Олександр Данильченко - луганчанин, який потрапив в ув'язнення у лютому 2017 року. За його словами, він боровся проти свавілля "ЛНР". Розповідав про катування у полоні.

Валентина Єременко

Роман Коркішко - мешканець Алчевська, займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування. Бойовики затримали його, звинуватили у співпраці з СБУ та засудили улітку 2019 року до 12 років ув'язнення.

полонені

Автор фото, GENYA SAVILOV

Денис Олійник - жителя Кіровська, якого влітку 2019 року в "ЛНР" "засудили" до 12 років в'язниці за нібито "державну зраду".

Анастасія Мухіна - за даними ЗМІ, їй 70 і вона з Луганська. У полоні була майже два роки. Її затримали, коли вона наклеїла на будинку листівку "Донбас, вставай! Росія тебе зрадила!".

Олександр Пауков

Денис Секацький

Анатолій Семиренко - його затримали у серпні 2016 року, звинуватили у шпигунстві.

Олена Сорокіна - власниця зоомагазину з Первомайська, яку затримали в жовтні 2018 року через її громадянську позицію. Під час обміну вона була у футболці з написом "Моя держава - Україна".

Валерій Тарасюк - житель Антрациту. Його звинуватили у шпигунстві та засудили до 13 років позбавлення волі. Займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування.

Андрій Яровий- консультант ініціативи щодо захисту прав ВІЛ-інфікованих. Його затримали в серпні 2018 року.

Роман Фурсов - військовий.

Вадим Завацький

Іван Катишев - увійшов до групи так званих "українських диверсантів". Їх звинувачували в організації терактів на окупованій Луганщині. В "ЛНР" група отримала від 11 до 20 років ув'язнення.

Валерій Семенов - у "ЛНР" його звинуватили у "шпигунстві" на користь України та засудили до 13 років ув'язнення.

Олег Сугерей

Віталій Анікімов

Лариса Багненко

Дмитро Батрак

Євген Бражніков

Володимир Бурцев

Буянов Віталій - засудили на окупованих територіях за "інакомислення"

Олег Галазюк

Роман Гісь - бойовики звинувачували у співпраці з Україною і "засудили" до 11 років в'язниці. Він родом з Донбасу.

обмін

Автор фото, Telegram Офіс президента

Тетяна Гончарова

Євген Горбань

Ольга Губкіна

Василь Деркач

Андрій Женчус

Олена Завальна

Наталія Карачор - вчителька. Її затримали бойовики через нібито "через недостатню патріотичну роботу серед учнів", повідомляє Громадське радіо.

Дмитро Карпук

Володимир Воскобойник - військовий. Пішов воювати добровольцем, коли йому виповнилося 19. У 2014 році в АТО загинув чоловік його старшої сестри.

Олександр Геймур - один з восьми військових, які 22 травня 2019 року, потрапили в полон. Його нагородили відзнакою Міноборони України "Знак Пошани".

Кім Дуванов - військовослужбовець ЗСУ. У травні 2019 року автомобіль із бійцями збився з маршруту та заїхав на непідконтрольну Україні територію. Він з міста Ізюм Харківської області. Має двох синів.

Василь Жемелінський - військовий 57-ї бригади. 17 лютого 2017 року потрапив у полон на Донеччині.

Борис Пундор

Сергій Керюхін

Денис Коваль

Андрій Кочмурадов

Яків Кривошеєв

Олег Кулаков

Ігор Кулиш

Олена Лазарєва - працювала у Донецькій клініці. Її обвинувачують нібито у передачі ЗСУ інформації про бойовиків, які перебували на лікуванні.

Зінаїда Мальцева

Сергій Ніколаєв

Станіслав Печенкін

Роман Писанець

Кирило Полікарпов

Олександр Поляков

Олександр Репетило

Сергій Робак

Василь Савін

Валерій Соколов

Максим Теорентер

Галина Терещенко

Олександр Тимофєєв

Юрій Тучин

Сергій Усатюк

обмін

Автор фото, Telegram Офіс президента

Вадим Халимендик

Євген Циганок

Марина Чуйкова - у полоні з березня 2018 року. Її звинуватили у шпигунстві, перебувала у колонії міста Сніжне.

Руслан Шейтер

Алла Ярмишко

Валерій Романченко

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!