ПЦУ виключила Філарета з синоду і покарала єпископа за святкування Різдва 25 грудня

Філарет

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Філарет залишається єпископом ПЦУ, але на засіданнях синоду його більше не чекають

Синод Православної церкви України під головуванням митрополита Київського і всієї України Епіфанія фактично виключив зі своїх лав почесного патріарха Філарета.

"Враховуючи відсутність на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, необґрунтовану відмову брати участь у засіданні Священного Синоду попри письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження почесного патріарха Філарета як члена Священного Синоду", - йдеться у повідомленні пресслужби ПЦУ.

Водночас Священний Синод наголосив, що Філарет залишається єпископом ПЦУ, однак втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією. Почесного патріарха та його прихильників закликали вийти з самоізоляції.

Також синод нагадав: Філарет є архієреєм на спокої, а тому йому канонічно заборонено звершувати будь-які висвячення в єпископи. Тому клірики, іменовані ним у позастатутний спосіб єпископами, не є ними.

За останні місяці Філарет висвятив 7 єпископів для Київського патріархату, ліквідацію якого він не визнає.

Філарет був пожиттєвим членом синоду як керівник УПЦ КП, яка влилась до ПЦУ. В такому ж статусі постійним членом є колишній предстоятель УАПЦ Макарій та представник УПЦ МП Симеон.

Філарет відвідав кілька перших засідань синоду, але потім заявив про незгоду з політикою Епіфанія та намагається відновити Київський патріархат, хоча жоден з українських єпископів колишньої УПЦ КП його не підтримав, а тільки двоє з Росії.

Водночас, ПЦУ залишила Філарету Володимирський монастир та офісні приміщення в Києві на вулиці Пушкінській.

Автор фото, pomisna.info

Проблема Різдва

Також Синод покарав впливового митрополита Луцького і Волинського Михаїла за святкування Різдва 25 грудня.

Ієрархи ПЦУ обговорили святкування Різдва на Волині 25 грудня і засудили за це рішення митрополита Михаїла.

Члени Синоду вирішили, що зміна церковного календаря може привести "до закріплення існуючих розділень та виникнення нових" серед православних в Україні.

"Синод дозволив з благословення правлячого архієрея 25 грудня нового стилю звершувати лише молебень з акафістом Різдву Христовому та виконання... колядок", - йдеться у рішенні.

Автор фото, cerkva.info

Підпис до фото,

Митрополит Михаїл

В ПЦУ також створили спеціальну календарну комісію.

ВВС News Україна писала про відзначення Різдва Михаїлом 25 грудня 2019 року. Ми також нагадували, що Михаїл був головним конкурентом Епіфанія під час виборів предстоятелем ПЦУ.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!