Величезний "корабель-привид" прибився до берегів Ірландії

Сухогруз Альта

Автор фото, Irish Coast Guard/PA

Підпис до фото,

80-метровий суховантаж "Альта" востаннє бачили у відкритому морі минулого року

"Суховантаж-привид" "Альта" прибився до берегів графства Корк на півдні Ірландії внаслідок потужного шторму "Денніс". Величезне судно, яке викинуло на каміння, помітили жителі рибальського села Баллікоттон.

Ймовірно, покинутий суховантаж понад рік дрейфував в Атлантичному океані, почавши свій шлях з Бермудських островів у 2018 році.

Очільник представництва Королівського національного суспільства порятунку на воді (RNLI) в Баллікоттоні зізнався місцевим ЗМІ, що ніколи не бачив нічого подібного.

Фотографії та відеозаписи судна опублікувала у своїх соціальних мережах Служба берегової охорони Ірландії.

Як "Альта" стала привидом?

Це судно встигло змінити чимало назв і власників. Відомо, що його побудували в 1976 році, до недавнього часу суховантаж ходив океаном під прапором Танзанії.

У вересні 2018 року судно здійснювало рейс з Греції на острів Гаїті. Посеред Атлантики на "Альті" раптово відключилася електрика, судно 20 днів дрейфувало у 2100 км на південний схід від Бермудських островів.

Коли в екіпажу закінчилися запаси провізії, на допомогу прийшла Берегова охорона США, яка доставила морякам їжу на гелікоптерах.

Однак після появи новин про наближення урагану влада ухвалила рішення евакуювати десятьох членів екіпажу і доставити їх на Пуерто-Ріко.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Вантажний "корабель-привид" прибився до скелястого узбережжя графства Корк на півдні Ірландії

Пошкоджене судно без екіпажу залишили на поталу стихії.

У вересні 2019 року цей суховантаж помітив патрульний корабель британського Королівського військово-морського флоту "Протектор".

"Ми наблизилися до судна, щоб встановити контакт [з екіпажем] і запропонувати свою допомогу, але ніхто не відповів!" - повідомило у Twitter патрульне судно.

Хто відповідальний за кораблі-привиди?

Як пояснив BBC керівник відділення берегових операцій Комісії з контролю за маяками Ірландії Роберт Маккейб, зазвичай пошкоджені або затонулі судна залишаються у власності чинних власників. Саме вони мають розв'язувати виникаючі проблеми.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Екіпаж залишив судно у жовтні 2018 року, коли воно перебувало в 2100 км від Бермудських островів

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Однак якщо таке судно становить небезпеку для інших суден, місцева влада може ухвалити рішення відбуксирувати його в безпечне місце.

"В Ірландському морі вже були подібні інциденти. Якщо власник не з'явиться, то за справу візьметься комісія з контролю за маяками", - говорить Маккейб.

"Проте коли судно дрейфує ось так протягом 18 місяців - це нетиповий випадок. Те, що його помітили лише одного разу після жовтня 2018 року, показує, наскільки величезний океан", - продовжує він.

На думку Маккейба, останнім часом погана погода призвела до того, що в море виходили набагато менше кораблів, тому ніхто і не помітив наближення "судна-примари" до узбережжя.

Як повідомляє управа графства Корк, фахівці не знайшли видимих ​​ознак забруднення довкілля в тому районі, куди прибився суховантаж.

Найближчим часом місцева влада ухвалить рішення про те, що робити з судном, однак Маккейб вважає, що його утилізація може бути дуже дорогою.

Щодо "суховантажу-примари" все ще зберігається чимало таємниць.

Досі не зрозуміло, хто його власник і який вантаж був на борту в той момент, коли його залишила команда. Відповіді на ці питання, мабуть, з'являться тільки після того, як ухвалять рішення про подальшу долю "Альти".

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!