Як українців евакуюють з китайського Уханю - фото

У середу розпочалася евакуація українців з китайського міста Ухань, яке стало епіцентром поширення нового коронавірусу.Всього в списку 48 громадян України та 29 іноземців.

Ухань

Автор фото, Посольство України в Китаї

Перед вильотом з Китаю українці й іноземні громадяни, проходять кілька санітарних кордонів, розповіли у МОЗ. Їм міряють температуру, оглядають лікарі.

Заступник міністра охорони здоров'я України Дмитро Коваль на брифінгу у Києві закликав не сіяти паніку: "В цьому літаку міг опинитися хтось з ваших рідних".

В кількох містах України останніми днями відбувались акції проти розміщення евакуйованих людей з Китаю.

Як вивезуть людей?

У МОЗ повідомили про чотири місця в Україні, де евакуйованих розмістять на карантин, але адреси не розголошують.

З аеропорту людей вивозитимуть п'ятьма автобусами. Чотири з них для людей з Китаю, п'ятий - для членів екіпажу.

Потім ці автобуси відправлять на очищення. Їх супроводжуватимуть рятувальники у костюмах спецзахисту.

Раніше в МОЗ повідомляли, що митний контроль евакуйовані з Китаю будуть проходити на відкритому повітрі, митники також будуть у костюмах спецзахисту. Засоби безпеки матиме й екіпаж літака.

"Біля місць обсервації є інфекційні лікарні. В разі наявності симптомів, люди будуть переміщені до інфекційної лікарні і термін обсервації продовжать ще на 14 днів. Ці лікарні обладнані всім необхідним обладнанням. Все має бути нормально", - заявив Дмитро Коваль.

Автор фото, Посольство України в Китаї

Частина пасажирів прибула з найвіддаленіших куточків провінції Хубей.

Разом з українцями на карантині будуть іноземці. Це громадяни Аргентини, Домініканської Республіки, Еквадору, Коста-Ріки, Ізраїлю, Чорногорії, Панами. Всі будуть під медичним наглядом.

Автор фото, Посольство України в Китаї

Підпис до фото,

Українці та іноземці, який евакуйовують, пройшли реєстрацію на спецрейс авіакомпанії SkyUp, потім їх відправили на санітарний контроль на предмет виявлення ознак захворювання на коронавірус

"Не вистачає єдності"

"Того, чого найбільше бракує українцям - це єдності. Коли ми своїх залишаємо просто напризволяще. Ця ситуація не є настільки надзвичайною", - заявив Андрій Заєць, державний секретар МЗС України, коментуючи інформацію про паніку і протести в Україні проти евакуйованих.

За його словами, щодня з Китаю вилітають десятки тисяч пасажирів і в багатьох країнах до цього ставляться нормально. Він навів приклад Сінгапуру, де людей не змушують їхати до лікарні, а просто просять перебувати вдома.

"Чи несуть вони більшу загрозу, ніж наші співвітчизники, які будуть під наглядом 14 днів?".

Автор фото, Посольство України в Китаї

Автор фото, Посольство України в Китаї

Українська влада анонсувала прибуття спецрейсу в Україну зранку 20 лютого.

***