Нові Санжари: МВС готує підозри та адмінпротоколи до учасників протесту

Нові Санжари

Автор фото, AFP

Після протестів і сутичок з поліцією у Нових Санжарах відкриті карні провадження за п'ятьма статтями Кримінального кодексу, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

"Зараз співробітники поліції готуються пред'явити підозри та адміністративні протоколи 24 особам, які були затримані в день масових заворушень", - заявив представник МВС.

Він додав, що відповідальність учасників протесту буде як адміністративною, так і кримінальною. "Зокрема ті, хто кидали бруківку в голови поліцейським, ті, хто кидали каміння в автобуси, ті, хто розпалював міжнаціональну ворожнечу", - сказав представник МВС.

20 лютого після сутичок з поліцією 24 учасники протесту затримали, але згодом 23 з них звільнили.

У суботу, 22 лютого, районний суд Полтави призначив затриманому, якого підозрюють у наїзді на працівників Нацгвардії, 2 місяці нічного домашнього арешту. Обвинувачення просило про арешт підозрюваного.

Автор фото, Reuters

Загалом, за словами Антона Геращенка, учасники протесту у Нових Санжарах порушили такі кримінальні статті: перекриття транспортних магістралей, незаконні масові акції, погрози та напади на співробітників поліції, розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

За Кримінальним кодексом (ст. 345), погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу може каратися до 12 років позбавлення волі, залежно від важкості травм. За словами Антона Геращенка, поліцейський, у якого жбурнули камінням, отримав струс мозку, а на обличчя йому наклали шість швів.

Він також розповів, чому влада обрала саме це місце для поселення евакуйованих з Китаю.

"По-перше, там дисциплінований персонал, який входить в структуру Національної гвардії, по-друге, там територія, яку ми можемо ефективно захищати, і нам все добре відомо", - заявив Антон Геращенко.

Підпис до фото,

Одразу після того, як протест у Нових Санжарах завершився, правоохоронці стали фіксувати речові докази - каміння

До протистояння на Полтавщині, за словами заступника міністра внутрішніх справ, призвело те, що "півтора місяця світові засоби масової інформації роздмухують інформацію про цей коронавірус".

"Вчора ми бачили, що в Америці почалися виступи і цькування осіб, які приїхали з Китаю в Лос-Анджелес. Такі ж цькування ідуть зараз у Франції та Італії. Але Україна показала не найкращий приклад того, як треба ставитися до своїх співгромадян", - вважає представник МВС.

20 лютого на обсервацію до санаторію Національної гвардії у Нових Санжарах, що на Полтавщині, привезли 45 українців та 27 іноземних громадян, евакуйованих з Китаю.

Місцеві жителі протестували проти такого рішення влади і намагалися перешкодити проїзду автобусів з евакуйованими.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!