Кличко розповів, чи закриють метро і школи через коронавірус

Кличко

Автор фото, Unian

Віталій Кличко у розмові з BBC News Україна розповів, як столична влада готується до можливого виявлення коронавірусу в Києві та які сценарії подій розглядає.

За словами міського голови, жодних гарантій того, що хворих на коронавірус у Києві найближчим часом не виявлять, влада дати не може.

"Ми не можемо гарантувати, що хворих на коронавірус у Києві не буде. Ми ж бачимо, що немає жодної країни у Європі, де б не було хворих на коронавірус. А Італія навіть ввела карантин, закрила аеропорти", - каже Кличко.

За його словами, столична влада готова до будь-якого розвитку подій: "Слідкуємо за тим, як розвивається ситуація. Закупили експрес-тест машини [...], проводимо пояснювальну роботу в школах та садочках, вимірюємо температуру дітям. Якщо є підвищена температура, такі діти мають залишатися вдома".

"Також проводимо пояснювальну роботу з киянами, розповідаємо, як примітивно можна уберегтися. Ми бачимо, як ця хвороба поширюється у європейських країнах, і робимо все можливе, аби бути готовими", - каже пан Кличко.

Окрім того, столична влада, додає він, вже підготувала сім шпиталів, де в разі чого хворих готові прийняти інфекційні відділення для дітей та дорослих. "Готуємося, сподіваємося на краще", - каже Кличко.

На питання про те, чи можуть в разі виявлення коронавірусу в Києві закрити школи й дитсадки, міський голова відповів ствердно.

Автор фото, Unian

"Якщо почнеться поширення цієї хвороби, то ми готові й до такого розвитку ситуації, коли будуть заборонені всі заходи, де є скупчення людей, і ми будемо закривати школи та дитячі садки, щоб ця хвороба не розповсюджувалася".

Так само, додає Кличко, не виключений і сценарій закриття в Києві громадського транспорту - зокрема, метро.

"Для цього повинен бути дійсно великий спалах хвороби. Ви зараз говорите вже про надзвичайні заходи - закрити метро. Я сподіваюся, що до цього не дійде, щоб ми закривали транспорт", - сказав мер.

Він додав, що влада здійснює превентивні заходи на транспорті. Наприклад, двічі на день проводять дезінфекцію,

Коронавірус: де найбільше?

На коронавірус, за даними ВООЗ, захворіли вже 114 тисяч людей. Понад 4 тисячі з цих випадків закінчились смертю, тоді як 64 тисячі осіб одужали.

Найбільше захворілих у Китаї, звідки вірус поширився на інші країни.

У Європі зареєстрували 15 тисяч випадків захворювання, найбільше - в Італії, Франції та Іспанії.

Автор фото, ВВС

В Україні станом на 10 березня зареєстрували один лабораторно підтверджений випадок коронавірусу.

Йдеться про чоловіка з Чернівецької області, який нещодавно повернувся з Італії.

Коли наприкінці лютого хворий із дружиною перетинав український кордон, в них перевіряли температуру, але симптомів тоді ще не було. За кілька днів виникли ознаки коронавірусу.

Загалом за весь період Центр громадського здоров'я України перевіряв 40 підозр на захворювання. Наразі чотири зразки все ще перебувають на стадії дослідження.