Народила з коронавірусом? В Україні вперше прийняли пологи з підозрою на COVID-19

Фото з архівів

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Хлопчик вагою 3,6 кг, зараз він побуде на карантині (фото з архівів)

У Білій Церкві народила жінка, у якої напередодні діагностували коронавірус. Стан матері й дитини задовільний, кажуть лікарі.

Маму переводять в інфекційне відділення, а новонароджений хлопчик буде на карантині.

Водночас, як пізніше уточнили у білоцерківській міськраді, діагноз коронавірусу у жінки лише попередній і його ще перевіряють остаточно.

Як все відбулося

Сама жінка - з Ірпеня.

У вівторок ввечері у неї підтвердився діагноз на коронавірус.

Жінку перевели до пологового будинку сусіднього Ворзеля, а звідти - до Білої Церкви.

"Жіночка дійсно перебувала у пологовому відділенні Ворзеля, в ізоляторі. Вночі її перевезли до Білої Церкви, де вона народила хлопчика, з чим ми вітаємо її та всю родину, бажаємо здоров'я та найшвидшого одужання!" - написала у Facebook селищна голова Ворзеля Лариса Федорук.

Вона додала, що ворзельський пологовий будинок перевели на посилений карантин: "Силами селищної ради оброблено територію пологового будинку (внутрішній двір, під'їзди до нього), загрози мешканцям Ворзеля нині немає".

За даними BBC News Україна, жінка перебувала на одному з останніх планових тижнів вагітності.

Що з жінкою і дитиною

Інформацію про пологи підтвердив і заступник мера Ірпеня Олександр Маркушин.

"Стан мами задовільний, симптомів вірусу все менше. Стан дитини теж задовільний, вага 3600 - здоровий ірпінський хлопець!" - написав він.

"Маму сьогодні переведуть в інфекційне відділення, хлопчик тимчасово буде на карантині", - додав ірпінський чиновник.

"Пологовий Білої Церкви, так само як і лікарня №3, визначений як опорний для хворих на коронавірус вагітних з усієї Київської області", - пояснює ірпінська журналістка Михайлина Скорик-Шкарівська.

Мер Білої Церкви Геннадій Дикий розповів, що у жінки все ще підозра на коронавірус.

"Пологи пройшли нормально, народився здоровий хлопчик, 3 кг 600 грам, 56 см. Результати аналізів відправили в обласний лабораторний центр. Чекаємо підтвердження", - відзначив він.

Раніше заступник мера Ірпеня Олександр Маркушин повідомив про те, що ПЛР-аналіз на коронавірус жінки виявився позитивним.

Тривога в Ірпені

Автор фото, Facebook лексанжра Маркушина

Підпис до фото,

Це перший випадок коронавірусу в Ірпені під Києвом

Новина про виявлення вагітної жінки з коронавірусом викликала тривогу у місцевих жителів.

У соцмережах та деяких ЗМІ почала ширитися інформація, що нібито житловий комплекс, у якому живе жінка, ізолюють на 14 днів - мешканцям нібито заборонять виходити з осель протягом двох тижнів, а продукти їх привозитимуть волонтери.

Згодом місцеві журналісти та влада спростували це.

"Мешканці цього будинку насправді можуть виходити/заходити вільно, але питання в тому, що люди мають самоусвідомлювати важливість самоізоляції", - написав Олександр Маркушин.

Раніше він справді писав про те, що "волонтерський штаб Ірпеня готовий забезпечити жителів будинку першочергово необхідними засобами, продуктами та ліками".

За даними Центру громадського здоров'я, у Київський області станом на ранок 25 березня 2020 року офіційно підтверджено 22 випадки захворювання на коронавірус. Ще майже 60 - під підозрою.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!