Карантин: що планує український бізнес

Бізнес Копирайт изображения Getty Images

Майже половина українських компаній задумались над зниженням зарплат, скороченням штату або закриттям бізнесу через рішення влади про карантин. Про це йдеться в опитуванні підприємців, яке провела Європейська бізнес асоціація (EBA).

За цими даними, через карантин:

  • 23% фірм планують зменшувати заробітну плату працівників,
  • 17% - скорочувати штат,
  • 6% - частково закривати бізнес.

І водночас:

  • 23% - не планують жодного скорочення чи зменшення зарплат
  • 31% - шукатимуть нові ніші для розвитку.

Опитування також стосувалося втрат, які вже зазнав український бізнес через карантин:

"Майже половина компаній (48%) вже зафіксувала від 20% до 50% втрат від доходів. Ще 16% прийняли рішення про зміну заробітної плати персоналу, а 14% - про скорочення штату", - говориться у повідомленні EBA.

Щоправда, у Європейській бізнес асоціації не уточнюють, як саме проводилося опитування та скільки підприємств взяли у ньому участь.

Говориться лише, що це було "експрес-опитування" на початку тижня.

Заклик бізнесу

"Європейська Бізнес Асоціація розуміє безпрецедентність ситуації з COVID-19, яка наразі склалась у всьому світі, а також важливість запобіжних заходів задля стримання поширення вірусу та підтримки здоров'я громадян", - йдеться у повідомленні EBA.

Вона також наводить попередні прогнози втрат української економіки через карантин:

  • втрата 4% ВВП за оптимістичним сценарієм,
  • втрата до 9% ВВП за песимістичним сценарієм.

"А якщо жорсткі обмежувальні заходи триватимуть ще місяць, то найпесимістичніші прогнози можуть виявитись ще дуже навіть оптимістичними. Адже запас міцності в компаній починає закінчуватись, а у малого бізнесу - його немає вже. Тому, разом з порятунком життів, варто думати й про порятунок економіки", - говорить Виконавчий директор Європейсько Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

"Бізнес-спільнота закликає владу діяти зважено та приймати рішення з урахуванням довгострокових економічних наслідків. Адже вартість зупинки економіки через кілька місяців може мати руйнівні наслідки для всього населення, за оцінками експертів, навіть гірші, ніж сама пандемія, і знадобляться роки, аби її відбудувати", - додають у EBA.

"Хочеться вірити, що приймаючи рішення про 30-ти денний карантин та надзвичайну ситуацію по всій країні, влада це розуміє", - підсумували у асоціації.

У середу Кабінет міністрів схвалив запровадження режиму надзвичайної ситуації по всій Україні на 30 днів.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це потягне за собою і продовження карантинних заходів.

Режим надзвичайної ситуації в Україні триватиме до 24 квітня.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Новини на цю ж тему