Інтерв'ю Гордона з Гіркіним: СБУ обіцяє перевірку, а ГПУ знайшла "цінну інформацію"

Ігор Гіркін

Автор фото, Getty Images

Служба безпеки України проведе перевірку у зв'язку з інтерв'ю, яке український журналіст Дмитро Гордон взяв у екслідера сепаратистів Ігоря Гіркіна.

Про це BBC News Україна повідомили в пресцентрі відомства.

"СБУ вивчить ситуацію навколо інтерв'ю з Гіркіним", - сказав співрозмовник у відповідь на питання, чи будуть українські спецслужби реагувати на інтерв'ю.

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у коментарі BBC News Україна зазначив, що використовувати інтерв'ю підозрюваних та обвинувачених осіб у розслідуваннях "достатньо розповсюджена світова практика".

"Такі інтерв'ю цінні додатковим фактажем, деталями. Наприклад, так звана "прокурор" Криму підтвердила те, що їй відомо про підозру та кримінальне переслідування проти неї в Україні", - пояснює він.

Гіркін під час свого інтерв'ю також розказав про конкретні факти вчинення ним особливо тяжких злочинів.

"Я не виключаю можливість, що у майбутньому ця інформація стане предметом розгляду і під час розслідування серйозних порушень міжнародного гуманітарного права - воєнних злочинів та злочинів проти людяності", - повідомив Мамедов.

Зокрема, особливу цінність для слідства, за його словами, має інформація щодо контролю та постачання зброї незаконним збройним формуванням з Російської Федерації.

Хто такий Ігор Гіркін?

Ігор Гіркін, якого також називають Стрєлков, - один із найбільш відомих учасників конфлікту на сході України.

Він неодноразово визнавав, що брав активну участь в процесі анексії Криму Росією.

У 2014 році він перебував на посаді "міністра оборони" сепаратистів з так званої "Донецької народної республіки",

Саме він повідомив у соцмережах, що сепаратисти збили літак, який пізніше виявився пасажирським малайзійським Боїнгом MH17. В результаті атаки загинули 298 людей.

У інтерв'ю Гордону, яке оприлюднили 18 травня, він зізнався, зокрема, що саме він віддав наказ розстріляти українських активістів Юрія Дяковського та Юрія Поправку.

Тіла обох знайшли у 2014 році зі слідами тортур.

Крім того, він розповів про свою роль у анексії Криму та кілька разів назвав українців і росіян одним народом.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!