"Дно" і "легалізація чортів": соцмережі про інтерв'ю Гордона з Гіркіним

Ігор Гіркін

Автор фото, Getty Images

У соцмережах обурюються через інтерв'ю, яке український журналіст Дмитро Гордон взяв у Ігоря Гіркіна - одного з найвідоміших екслідерів сепаратистів та колишнього "міністра оборони" так званої "ДНР".

Він брав активну участь у процесі анексії Криму Росією у 2014 році, а потім у військових діях на Донбасі.

Саме він повідомив у соцмережах, що сепаратисти збили літак, який пізніше виявився пасажирським малайзійським "Боїнгом" MH17. В результаті атаки загинули 298 людей.

У інтерв'ю, яке тривало понад три години, Гіркін неодноразово заявив, що українці та росіяни - один народ, що Росія здатна захопити всю територію України, а Київ - "російське місто, де він би хотів жити".

Сам Дмитро Гордон заявив, що вирішив взяти інтерв'ю у Гіркина, бо "вважає його символом і однією з головних дійових осіб російської агресії на Донбасі".

"Ігор Гіркін - безумовно, історична постать, і його відповіді на мої запитання - це не просто свідчення, це історія. Це інтерв'ю - вирок Путіну і російській владній верхівці, які вчинили агресію проти моєї країни", - так пояснив пан Гордон необхідність інтерв'ю.

У Службі безпеки України повідомили BBC News Україна, що проведуть перевірку щодо інтерв'ю.

Близько 21:00 група активістів зібралася під офісом Дмитра Гордона, протестуючи проти того, щоб надавати сепаратистам майданчик для самопіару.

"Дмитро Ілліч перевершив сам себе"

Особливе обурення користувачів викликало те, що лише тиждень тому Гордон взяв інтерв'ю у Наталі Поклонської, колишнього українського прокурора, яка під час анексії Криму перейшла на бік Росії, а тепер стала депутатом Держдуми РФ.

"А які чудові інтерв'ю Дмитро Гордон міг би взяти в Гіві та Мотороли. Я думав, що дном було щебетання із державною зрадницею та колаборанткою Няш-Маш (Поклонська). Але сьогодні Дмитро Ілліч перевершив сам себе! Ах, ця неперебірлива українська псевдожурналістика!" - пише в Facebook Сергій Притула.

"Це тупо легітимізація чортів у медійному світі. Розумієте?! З чортами не спілкуються, у них не беруть інтерв'ю. Бо говорити з чортом - це зашквар", - переконана користувачка під ніком Татуся Бо.

"Те, що відбувається зараз - легалізація в нашому інформаційному просторі терористів, бойовиків та кадрових російських відморозків, у яких руки по лікоть в крові. Поклонська - це були квіточки, затравка. Я не здивуюся, якщо хтось скоро вирішить транслювати онлан тортури українців. Дно, просто дно", - пише Анна Молчанова.

"Мало що ілюструє повне розкладання спецслужб та держави краще, ніж це. Ще трохи і потрібно буде відновлювати "Самооборону". Бо держави де-факто вже немає. Яка ганьба", - пише в Facebook Сергій Висоцький.

"Мене цікавлять суто організаційні моменти, навіть, а не зміст. Телефони Гіркіна в інтернеті навряд чи можна знайти. Домовитися і вмовити на розмову - теж не кілька хвилин. Хто фіксер у цих інтерв'ю і до чого усе це?", - пише журналістка Крістіна Бердинських.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!