Коли і як відкриють дитячі садочки

садок

З 25 травня мають запрацювати дитячі садки, але не всі і за певних умов. Про це повідомили на брифінгу за підсумками засідання уряду в середу.

"Починаючи з 25 травня, буде дозволено відвідання закладів дошкільної освіти", - розповів керівник МОЗ Максим Степанов.

В.о. міністерки освіти Любомира Мандзій зазначила, що, хоча уряд і дозволив відкрити дитсадки, але у кожній області рішення про це буде ухвалювати комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Крім того відкриття садочків буде залежати від епідеміологічної ситуації у кожному регіоні.

Як працюватимуть дитсадки на нових умов?

До дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення будуть дезінфікувати та провітрювати ,а всі працівники будуть носити маски.

Вихователям радять проводити більше часу з дітьми на свіжому повітрі. Про це йдеться у рекомендаціях санітарного лікаря України.

При вході до дитсадка працівникам та дітям мають міряти температуру. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати дітям температуру.

Дітей, у яких вона вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.

На вході до дитячого садка має бути місце для обробки рук антисептиком.

У період карантину в дитячих садках заборонено:

  • використовувати багаторазові рушники, м'які іграшки та килими з довгим ворсом;
  • перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
  • проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
  • проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.

На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує у дитсадках:

  • більше бути на свіжому повітрі;
  • створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
  • обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентаря;
  • розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішуваня груп.

У приміщенні мають проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.

Нешодавно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснював, що садочки запрацюють, якщо "в області немає зростання захворюваності, не заповнюються ліжка з хворими на коронавірусну хворобу, проводиться належне тестування".

Віктор Ляшко також попередив, що при відкритті садочків будуть певні "незручні норми".

Він не виключив, що роботи різних груп можуть бути "розбиті у часі", так само, як і робочі години підприємств та установ, де працюють батьки.

"Щоб не було цієї години пік, або щоб її розтягти трохи, щоб менше було скупчення людей", - пояснив головний санітарний лікар.

Водночас мер Києва Віталій Кличко пояснив, що у Києві діти зможуть піти в садок не раніше, ніж через 10-14 днів після рішення уряду. Тобто після 1 червня. Бо потрібен час, щоб "створити безпечні умови для дітей".

Транспорт запрацює

З 22 травня в Україні розпочнуться регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні. З 25 травня має запрацювати метро.

Що з 1 червня почнуться залізничні пасажирські перевезення, а з 15 червня хочуть розпочати авіасполучення.

Хочете отримувати головні статті в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.