Помер Анатолій Матвієнко: чим запам'ятався перший "помаранчевий прем'єр Криму"

матвієнко Копирайт изображения УНІАН

22 травня вночі помер Анатолій Матвієнко, який був впливовим політиком у командах Юлії Тимошенко та експрезидента Віктора Ющенка, а також депутатом від Блоку Петра Порошенка.

Про смерть повідомив його друг та соратник Микола Княжицький.

Інформацію про смерть політика ВВС News Україна також підтвердив його політичний соратник Павло Жебрівський.

Похорон пана Матвієнка відбудеться у його рідному місті Бершадь на Вінничині.

Пан Матвієнко останнім часом тяжко хворів на рак. Йому було 67 років.

Анатолій Матвієнко свою кар'єру починав у комсомолі. Від секретаря райкому пройшов шлях до першого секретаря ЦК ЛКСМУ. Керував комсомольцями України кілька років перед розпадом СРСР. Після того одразу ж став депутатом Верховної Ради від одномандатного округу рідної Вінничини.

У 1996 році Леонід Кучма призначив його губернатором Вінницької області, однак це призначення багато хто вважав несподіваним. Через те, що Анатолій Матвієнко не мав досвіду господарника і економіста.

Він був одним з керівників партії НДП, яка за президента Леоніда Кучми певний час була партією влади.

Копирайт изображения УНІАН

Потім він пішов у власний партійний опозиційний проєкт "Собор".

Пік політичної кар'єри вінничанина Анатолія Матвієнка припав на 2000-і роки, коли він був у команді Юлії Тимошенко й брав активну участь у Помаранчевій революції.

У 2005 році пан Матвієнко займав чи не найвищу посаду у своїй кар'єрі - першого керівника уряду автономної республіки Крим після революції.

Після звільнення пішов працювати в секретаріаті президента Віктора Ющенка заступником голови.

Потім знову обирався в парламент від президентської партії Ющенка, а з 2014 до 2019 року був депутатом від Блоку Петра Порошенка.

Один з провідних членів команди Петра Порошенка Сергій Березенко є племінником Анатолія Матвієнка.

Копирайт изображения УНІАН

Загалом Анатолій Матвієнко працював у шести скликаннях Верховної Ради України.

Анатолій Матвієнко завжди був бажаним гостем теле- і радіоефірів, оскільки був чудовим оратором і співрозмовником.

"Ющенко був талановито лінивим, а Порошенко - талановито працьовитий. Він дійсно працює каторжно, але інколи, як мені видається, президентові варто делегувати більше довіри членам своєї команди, не намагатися концентрувати все у своїх руках", - так він казав про двох президентів, до команд яких входив в останні 15 років.

У 2016-му навколо імені Анатолія Матвієнка виник скандал: у декларації про доходи він вказав храм Успіння Пресвятої Богородиці в рідному місті Бершадь Вінницької області. Згодом політик подарував невеличку церкву релігійній громаді ПЦУ, але це не сподобалося парафіянам УПЦ (МП), оскільки до того саме вони правили службу у храмі.

Після того займався експертними, гуманітарними проєктами. Зокрема, він був керівником благодійного фонду "Україна Інкогніта", який фінансував мистецький фестиваль "Порто Франко" в Івано-Франківську.

Також Анатолій Матвієнко був одним із ініціаторів створення проєкту "Єврокарпатська ініціатива", метою якого є розвиток карпатського регіону.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Новини на цю ж тему