Суд відправив під домашній арешт Сергія Стерненка

Стерненко

Автор фото, Getty Images

Шевченківський райсуд в Києві відправив під цілодобовий домашній арешт одеського активіста Сергія Стерненка.

Рішення діятиме впродовж 60 днів.

Раніше під час засідання суду сталася бійка між учасниками мітингу на його підтримку та спецпідрозділом поліції.

П'ятьох активістів, зокрема й організатора акції, затримали - їм закидають перешкоджання роботі журналістів та "нецензурні висловлювання". Пізніше їх відпустили.

Суд і сутички

Автор фото, Валентин Десятник

Підпис до фото,

Одного з організаторів мітингу Миколу Виговського затримала поліція

Розгляд запобіжного заходу для Стерненка тривав кілька днів, прокурори просили дати йому домашній арешт.

Біля суду проходили мітинги на його підтримку та за право на самооборону.

У понеділок вдень відбулася штовханина між прихильниками Стерненка та журналістами Анатолія Шарія і їхньою охороною. У підсумку представників Шарія відтіснили.

А головний редактор видання "Страна.ua" Ігор Гужва заявив, що поліція вивела з-під будівлі суду його журналіста та журналістів Анатолія Шарія "без будь-яких пояснень".

"Поліція виводить з-під суду журналістів, на яких нападають, а не тих, хто нападає", - поскаржився Ігор Гужва.

Згодом поліція спецпризначення затримала кількох учасників мітингу, зокрема одного з організаторів акції Миколу Виговського, який виступав з мікрофоном. Виговському розбили носа.

Згаданий спецпідрозділ поліції свого часу створили замість розформованого "Беркуту".

Пізніше поліція діалогу у коментарі "Громадському" пояснила, що їх затримали через "перешкоджання журналістській діяльності".

Яким саме журналістам перешкоджали, не уточнили.

Пізніше журналіст каналу NewsOne Богдан Амінов розповів, що конфлікт з активістами виник у нього.

За його словами, все почалося після його запитання Стерненку про "напади ваших прихильників на журналістів".

Журанліст NewsOne додав, що після цього учасники акції погрожували йому, зірвали прямий ефір і поліції довелося оточити його групу для охорони.

Автор фото, Роман Лозинський

Підпис до фото,

У сутичці з поліцією постраждав депутат від "Голосу" Роман Лозинський

Також у сутичці постраждав депутат від "Голосу" Роман Лозинський, який заявив, що звертатиметься до ДБР через дії поліції.

А журналісти "Радіо Свобода" зафіксували, як поліцейські били ногами одного з затриманих.

Автор фото, Скріншот з трансляції "Радіо Свобода"

Підпис до фото,

До одного з затриманих застосували силу біля автозаку. Це зафіксували журналісти "Радіо Свобода"

Що каже поліція

У київській поліції повідомили про п'ятьох затриманих.

"Спочатку один із чоловіків спровокував конфлікт із журналістами, а інші перешкоджали поліцейським під час затримання правопорушника і нецензурно висловлювалися", - говорять у поліції.

"Найбільш активних учасників затримали, їх доставляють до управління поліції для встановлення анкетних даних і надання пояснень. Після першочергової перевірки буде надана правова кваліфікація їхнім діям", - додають правоохоронці.

Поліція згодом відпустила затриманих.

Свідчення прокурора

Також у понеділок допитали колишнього старшого у групі прокурорів по справі Стерненка Андрія Родіонова.

Він заявив про тиск зі сторони нової генпрокурорки Ірини Венедіктової щодо справи, а також додав, що не підписував підозру Стерненку, бо не бачив у його діях складу злочину.

Сергій Стерненко подав скаргу до ДБР через те, що прокурор, на його думку, незаконно розголосив відомості про його охорону.

Захист Стерненка наполягає на відведенні прокурора.

У чому звинувачують Стерненка

Автор фото, Фейсбук Сергія Стерненка

Підпис до фото,

На судах по справі Стерненка збираються багато активістів та поліції

Колишнього лідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка обвинувачують у навмисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї - ножа.

У 2018 році на нього скоїли три замахи в Одесі.

Під час останнього Сергій Стерненко зміг відбитися й смертельно поранив одного з нападників.

Автор фото, Андрій Халамендик

Підпис до фото,

Такі "фаєри" палили під час початку розгляду запобіжного заходу Стерненку у п'ятницю

Іншого нападника спочатку затримали, однак потім відпустили й зараз він перебуває за кордоном.

11 червня Стерненку повідомили про підозру у навмисному вбивстві — прокурори вважають, що він наздоганяв нападника і вдарив його ножем вже після того, як напад закінчився, тобто перевищив необхідну самооборону.

Сергій Стерненко наполягає, що діяв лише на захист й наздоганяв нападника, щоб затримати, а не вбити.

Також йому інкримінують незаконне носіння ножа. Утім, захист Стерненка каже, що його ніж не вважається холодною зброєю, про що свідчить експертиза, а такі ножі продаються у вільному доступі й без дозволів.

В останні місяці триває кампанія за покарання Сергія Стерненка, яку фактично очолив юрист та колишній заступник голови Адміністрації президента Януковича Андрій Портнов та підтримали ряд телеканалів, які пов'язують з Віктором Медведчуком.

Про те, що проти Сергія Стерненка буде порушено справу про навмисне чи ненавмисне вбивство, заявляла і нова генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Її попередник Руслан Рябошапка розповідав, що на нього намагалися "вплинути", щоб порушити справу проти Стерненка з мотивів помсти. Він також назвав справу політичною.

Через ймовірну причетність одеської поліції до нападів на активіста, його справу передали СБУ та розглядають у Києві.

На цьому тлі багато активістів та політиків, зокрема депутати від "Голосу", "Європейської Солідарності" та кілька від "Слуги народу", виступили на захист одеського активіста.

Хто такий Сергій Стерненко

Сергій Стерненко - активіст з Одеси, учасник тамтешнього Євромайдану та екскерівник одеського "Правого сектору".

Він організовував багато протестів в Одесі, зокрема пікетував російське консульство та концерти "проросійських артистів". Його одеський "Правий сектор" був причетний до бійки з Нестором Шуфричем, "сміттєвої люстрації" та численних акцій проти забудови Одеси.

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Сергій Стерненко - учасник багатьох сутичок з одеською владою, зокрема, через забудови. У 2018 році він пережив три напади на себе.

Стерненко - фігурує у кількох кримінальних справах, його арештовували за різними обвинуваченнями ("викрадення людини", "організація масових заворушень").

Вину по жодній з них у суді не довели. Проте частина справ все ще триває.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!