Бої на кордоні Китаю та Індії. Щонайменше 20 людей загинули

Бійки

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Бійки між індійськими та китайськими військовими на кордоні після війни 1962 року між Китаєм та Індією є поширеним явищем. На фото -мирне спілкування двох прикордонників 2008 року

Щонайменше 20 індійських військових загинули під час зіткнення з китайськими військовослужбовцями на кордоні. Спочатку повідомялося про трьох загиблих, але пізніше цифра виросла за рахунок померлих від поранень.

Індійська армія запевняє, що жертви є і з китайського боку.

Проте КНР цю інформацію не підтвердила - натомість китайське МЗС звинуватило сусідню країну в порушенні кордону і провокаціях, які й призвели до "серйозного фізичного протистояння".

Бійки між китайськими та індійськими військовослужбовцями на кордоні траплялися і раніше, проте протягом 45 років в них не було жертв.

Конфлікт між військовослужбовцями, як твердить влада Індії, стався в долині Галван, розташованій в регіоні Кашмір.

Джерела агентства AFP в індійській армії анонімно розповіли, що стрілянини між військовими обох країн не було: "Вогнепальна зброя не застосовувалась. Це були жорстокі рукопашні бійки".

Індійська преса повідомляє, що місцевих солдат "забили до смерті", та в армії цього офіційно не підтверджують. Але кажуть, що "жодного пострілу не пролунало".

Зіткнення сталося на тлі зростаючої напруги між двома ядерними державами в останні тижні.

Востаннє смертельні конфлікти між Індією та Китаєм в цьому районі відбувалися кілька десятиліть тому.

Країни мають неврегульований спільний кордон, і обидві претендують на одні й ті ж ділянки територій.

У 1962 році вони провели нетривалу війну на кордоні, яка закінчилася перемогою КНР.

Час від часу між країнами виникають сутички поблизу кордону, але останній постріл в цьому регіоні, як вважається, пролунав у 1975 році.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!