Як українець будує "британську SpaceX" – Telegraph

Левикін
Підпис до фото,

Володимир Лєвикін (третій праворуч) і шотландські політики на тлі ракети Black Arrow - єдиного в історії британського ракетоносія, який запускали у 1969-1971 роках. Компанія Лєвикіна Skyrora

Випробування ракети Skyrora свідчить про наміри Британії позмагатися зі SpaceX за долю на космічному ринку, пише Telegraph.

У травні інженери компанії Skyrora ("Скайрора") провели перше наземне випробування космічної ракети у Великій Британії за півстоліття. Тести пройшли на території маєтку Кілдеморі на півночі Шотландії.

Це перший значний крок до досягнення космосу з британської землі, каже засновник компанії, виходець з України Володимир Лєвикін, випускник Запорізького національного технічного універистету.

Пропустити Twitter допис, 1

Кінець Twitter допису, 1

Інтерес до космосу досяг найвищої точки за останні кілька десятиріч.

За запусками ракет SpaceX Ілона Маска спостерігають мільйони глядачів, а компанія Virgin Galactic Річарда Бренсона вже продала 600 квитків космічним туристам, які сподіваються потрапити на орбіту на кораблі SpaceShip Two.

Skyrora, яка займається запуском супутників, теж хоче скористатися таким інтересом.

"Наша амбіція - стати британською SpaceX, - каже Лєвикін. - Не стільки у плані запуску космічних апаратів, а більше як фактор натхнення для населення Британії".

У вихідця з України, який раніше обіймав керівні посади в IT-компаніях і навіть у сервісі онлайн-знайомств, великі плани на розширення в Британії. У наступні кілька років Skyrora планує збільшити штат удесятеро - до 300 людей - і розпочати масове виробництво космічних ракет.

Завдяки швидкому розвитку космічних технологій використання менших за розміром супутників стало економнішим. Продовжує зростати і попит на інтернет, який можуть забезпечити супутникові сервіси.

Skyrora концентрується саме на цьому меншому ринку. Інші компанії, на кшталт SpaceX, працюють як автобус, але автобусні послуги вигідні для власника лише якщо він може заповнити автобус повністю, пояснює Лєвикін.

"Для пасажирів квитки дешевші, але їм треба дістатися до автобусної зупинки, почекати, та й доїхати вони можуть лише до певних пунктів призначення", - додає він.

Skyrora ж використовує інший клас ракет, які набагато менші.

"Ми більше як таксі. Тож ми можемо запуститися фактично з будь-якого місця, яке вам потрібно, і вивести ваш супутник на точну локацію на орбіті", - каже засновник.

Такі можливості не є широко представленими на ринку. Компанія отримала вже кілька десятків запитів від клієнтів, хоча свою першу ракету планує запустити на орбіту лише у 2023 році.

До 2026 року Skyrora планує здійснювати 16 запусків на рік.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!