Лукашенко "сподівається" на перемогу, в країні перебої з інтернетом. Як проходить день виборів у Білорусі

Лукашенко и Тихановская

Автор фото, Getty Images

Зранку у неділю, 9 серпня, в Білорусі розпочалося голосування на виборах президента країни. Що там відбувається?

Виборчі дільниці в Білорусі відкрилися о 8 ранку, а вже близько 13 години місцева ЦВК повідомила, що вибори можна визнати такими, що відбулися, адже явка на той момент вже становила 54%.

Чинний президент країни Олександр Лукашенко проголосував на своїй дільниці приблизно у той самий час. Спілкуючись із журналістами, він запевнив, що ситуація в країні не вийде з-під контролю і "ніхто нічого не проґавить".

Також він сказав, що "сподівається" на свою перемогу: "Що стосується впевненості у своїй перемозі, то я б не був таким однозначним. Я сподіваюся", - розповів Лукашенко.

За його словами, жодних репресій щодо білоруських опозиціонерів не буде: "Виконуйте закон і зникнуть будь-які розмови про репресії".

Вибори Білорусь

Автор фото, Getty Images

Опонентами Лукашенка на виборах є Ганна Конопацька, Андрій Дмитрієв, Сергій Черечень і Світлана Тихановська, яка вважається основною суперницею чинного президента. Тихановська - дружина опозиційного блогера Сергія Тихановського, якого арештували наприкінці травня.

До цього головними конкурентами Лукашенка експерти називали Віктора Бабарика та Валерія Цепкала, яких до участі в виборах не допустили.

Судячи з фото у соцмережах, на багатьох дільницях Білорусі - черги, а на вулицях - значна кількість військової техніки та військовослужбовців.

Черги спостерігаються й на іноземних дільницях - зокрема, у Києві. За словами очевидців, під посольством Білорусі в українській столиці, черга розтягнулася на кілька сотень метрів.

А ось так виглядає черга під білоруським посольством у Москві.

Центр Мінська наразі перекритий - під'їзд до найбільших адміністративних будівель і площ заблоковано. Військова техніка, за даними білоруських ЗМІ, також стоїть на в'їздах у Мінськ.

Окрім того, з самого ранку користувачі соцмереж із Білорусі, а також іноземні журналісти, що працюють на місцевих виборах, жаліються на перебої в роботі інтернету та труднощі з відкриттям деяких сайтів.

Представник телекомунікаційної компанії "Белтелеком" пояснив, що перебої в роботі мережі дійсно є. Причиною він назвав "іноземний трафік у великій кількості".

Білоруська служба "Радіо Свобода" тим часом повідомляє про затримання спостерігачів. До цього стало відомо про затримання 8 і 9 серпня вісьмох представників штабу Світлани Тіхановської.

Місцеві ЗМІ пишуть, що чимало спостерігачів просто не пустили до виборчих дільниць.

Тихановська

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Світлана Тихановська після голосування заявила, що сподівається на чесний підрахунок голосів

По обіді стало відомо про затримання двох журналістів російського телеканалу "Дождь" та їхнього оператора.

Голосування в Білорусі триватиме до 20 години - результати, як очікується, стануть відомі зранку в понеділок.

Реальні рейтинги кандидатів на пост президента Білорусі невідомі: незалежні соціологічні інститути змусили залишити країну.

Раніше - з 4 по 8 серпня - в країні також проходило дострокове голосування. Таку норму передбачає білоруський закон, але критикують правозахисники і міжнародні спостерігачі: на їхню думку, це спосіб маніпуляції результатами голосування.

За даними Центрвиборчкому, достроково проголосували 41,7% виборців.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!