Окуляри Ґанді два дні пролежали у відкритій скриньці. Їх ледь не викинули

Окуляри Махатми Ганді

Автор фото, East Bristol Auctions Ltd

Підпис до фото,

Махатма Ґанді традиційно асоціюється з круглими окулярами

Аукціонний дім East Bristol Auctions виставить на торги окуляри Махатми Ґанді, які до цього пролежали два дні у відкритій поштовій скриньці компанії.

Історичну річ знайшли у звичайному конверті вранці в понеділок.

Аукціоніст Ендрю Стоу каже, що окуляри виявились найважливішою знахідкою в історії аукціонного дому. Організатори розраховують вторгувати за них до 15 тисяч фунтів стерлінгів.

У власника окулярів "мало не стався серцевий напад", коли йому повідомили їхню вартість, розповів Стоу.

"Хтось кинув їх у нашу поштову скриньку у п'ятницю ввечері, і вони залишались там до понеділка - просто валялися, - каже Стоу. - Один з моїх працівників передав їх мені й сказав, що є записка, в якій повідомляють, що це окуляри Ґанді. Я подумав, що це цікаво і продовжив займатися своїми справами".

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Індійський політик був "відомий тим, що роздавав своє майно"

Але коли аукціоніст усе перевірив, то ледь не "впав зі стільця". Це були позолочені окуляри в круглій оправі, які дійсно носив індійський громадський діяч.

Власник окулярів розповів, що в їхній родині цю річ передавали з покоління в покоління. Його родич отримав їх від Ґанді під час візиту політика до Південної Африки в 1920-х роках.

"Ми звірили дати, все збігається - навіть період, коли Ґанді почав носити окуляри, - каже Ендрю Стоу. - Це, ймовірно, одна з перших пар, тому що лінзи - досить слабкі. Ґанді відомий тим, що роздавав своє майно".

Автор фото, Google

Підпис до фото,

Окуляри залишили в поштовій скриньці в звичайному конверті

За словами пана Стоу, окуляри вже викликали значний інтерес, особливо у покупців з Індії.

"Вони були в звичайному білому конверті, - каже він. - Їх могли вкрасти або просто викинути у смітник. Це, напевно, найважливіша знахідка, яку ми коли-небудь отримували".

Торги відбудуться 21 серпня.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!