Зеленський прокоментував вибори в Білорусі. Опозиція сприйняла це як підтримку

лукашенко

Автор фото, УНІАН

Президент Володимир Зеленський стримано прокоментував вибори в Білорусі та нічні жорсткі побиття протестувальників правоохоронцями.

У своїй заяві президент України наголосив, що не всі у Білорусі сприйняли оголошені владою результати виборів й закликав забезпечити людям право на свободу.

Білоруські опозиційні видання та Телеграм-канали вже розцінили це як своєрідну підтримку Зеленським місцевої опозиції.

"Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів", - заявив пан Зеленський.

Зранку ЦВК Білорусі оголосила, що пан Лукашенко переміг та набрав понад 80% виборців.

Автор фото, Reuters

Однак представники опозиції вночі публікували численні протоколи з дільниць, де опозиціонерка Світлана Тихановська набирала у кілька разів більше голосів за Лукашенка.

Володимир Зеленський наполягає, що "будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах - це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає".

Він натякнув, що нічне начильство - це результат цієї недовіри.

"Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо", - прокоментував він нічні сутички.

Право на свободу

Зеленський закликав обидві сторони почати "складний діалог".

Автор фото, Reuters

"Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії", - вважає Зеленський.

В іншому разі, за словами Зеленського, ескалація насильства наростатиме.

Володимир Зеленський закликав владу Білорусі максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів і "забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі".

Один із головних інформаційних ресурсів Nexta, який висвітлює вибори у Білорусі, у своєму Телеграм-каналі сприйняв це як підтримку білоруської опозиції.

"Зеленський підтримав білорусів у боротьбі за зміни", - написали журналісти.

"Слуги народу" - за і проти Лукашенка

Водночас деякі депутати парламенту від "Слуги народу" вже привітали Лукашенка з перемогою.

"Олександр Григорович, вітаю вас з перемогою на виборах президента Республіки Білорусь", - написав депутат Євген Шевченко від Запорізької області.

На підтримку Лукашенка висловився депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський. Одночасно з ним ідентичний допис зробив і один з лідерів проросійської партії ОПЗЖ Вадим Рабінович.

Автор фото, Facebook

Пан Рабінович з Віктором Медведчуком їздить до Москви і часто зустрічається з керівництвом Росії.

Також вітав з перемогою Лукашенка у студії місцевого державного телебачення лідер українських комуністів Петро Симоненко.

Натомість група депутатів "Слуги народу" з так званого ліберального крила підтримали білоруський народ і його право на вільні вибори.

"Вважаємо за необхідне висловити підтримку волі білоруського народу обирати представницькі органи влади, включно з президентом, у демократичний правовий спосіб", - йдеться у заві, яку поширила заступник голови фракції у Раді Євгенія Кравчук.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!